احتمال آزادسازی مشروط واردات خودرو در سال ۹۸

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ممنوعیت واردات خودرو به کشور، همواره از تصمیم های بحث برانگیز وزارت صنعت بوده و بسیاری اعتقاد دارند یکی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت بی رویه خودروهای داخلی و پیشرفت کند خودروسازی کشور، ممنوعیت واردات و عدم ایجاد جو رقابتی در بازار خودرو بوده است. با این حال، خبرهای خوبی از این حوزه مخابره شده و گویا وزارت صنعت، سعی در اصلاح روند گذشته دارد. به گزارش خبرگزاری ایرنا، در جریان مراسم تکریم و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین که دیروز برگزار شد، مشاور معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به موضوع واردات خودرو، عنوان نمود بخشی از واردات خودرو به کشور، با هدف جلوگیری از افزایش روز افزون قیمت ها در بازار خودرو، آزاد خواهد شد.
وی ادامه داد: آزادسازی بخشی از واردات خودرو و با تعرفه های پایین، در دستور کار وزارت صنعت برای سال 98 قرار دارد و هم اکنون در حال رایزنی با گمرک برای تحقق این امر هستیم. جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای داخلی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان، از جمله اهداف این طرح است. به گفته ایرج موفق، هم اکنون این طرح در هیات دولت قرار دارد. منتظر دریافت اخبار تکمیلی از این طرح در سال 98 خواهیم بود.
نظرات
 
 
 
شاهین 1397/12/28
اینا مردم رو ابلح فرض کردن؟تو این 40 سال نکبت بار کدوم کاری رو انجام دادن برای رفاه مردم؟شما در این دوتا لگن سازی رو ببند وارد کردن ماشین پیش کش.تو این شرایط که دلار خدا تومن هست و مردم تو نون شب موندن اینا دارن از چی میگن
Hossein 1397/12/28
حتی خودرو رو هم به گروگان گرفتن...
حامد 1397/12/28
بله به زودی شاهد مافیای واردات آزاد هم خواهیم بود!
رحمن 1397/12/29
با تشکر از اقدام وزارت صمت
آزادسازی واردات وبرداشتن تعرفه های گمرگی کل کالاها وهمچنین جلوگیری از صادرات وایجاد تعرفه صادرات می تواند بسرعت باعث ارزانی وافزایش ارزش پول ملی شود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران