بازگشت قیمت بلیط اتوبوس به نرخ سابق بعد از اتمام سفرهای نوروزی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش 20 درصدی نرخ کرایه اتوبوس های بین شهری اظهار داشت: در کشور بیش از 14 هزار و 500 دستگاه اتوبوس وجود دارد و افزایش 20 درصدی سنتی بوده و در سال های گذشته پایه گذاری شده و بعد از اتمام سفرهای نوروزی به نرخ سابق برمی‌گردد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: باید به این نکته توجه داشت که رانندگان حوزه حمل و نقل عمومی افراد زحمت کشی هستند که در این ایام به منظور خدمت رسانی به مردم در برخی از مسیرها مجبور به بازگشت یک سر خالی می‌شوند که همین موجب تحمیل هزینه به آنان میگردد و این افزایش قیمت به منظور جبران هزینه‌های آنان است.
دولت مسئول افزایش قیمت بلیط اتوبوس نیست
وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: دولت توانایی مالی و اختصاص یارانه به ناوگان اتوبوس رانی برای ارتقا امکانات فنی و رفاهی را ندارد و تعیین نرخ کرایه برعهده اتحادیه‌ها و صنف‌هاست.
هر 15 دقیقه از رانندگان اتوبوس عکس گرفته می‌شود
محمد اسلامی در ادامه تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر حوادث جاده‌ای در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، یک برنامه‌ریزی با محوریت استانداران، فرمانداران و دستور ویژه وزیر کشور به آنها صورت گرفته تا تمامی امکانات محلی شهر و روستا برای ایمنی مسیرهای پرحادثه بکار گرفته شود. همچنین تمامی اتوبوس‌ها به سیستم سپهتن مجهز شده و در همه آنها دوربین نصب شده است و در هر 15 دقیقه یکبار از راننده عکس گرفته می‌شود تا رفتار راننده قبل، حین و بعد از سفر مورد ارزیابی قرار بگیرد.
نظرات
 
 
 
علیرضا 1398/1/5
تو این چند سال که من ندیدم قیمت ها برگرده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران