پورشه کاین کوپه رسماً معرفی شد؛ شاسی بلندی که دوست دارد کوپه باشد! + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
تجربه نه چندان موفق پورشه ماکان در بازارهای جهانی باعث شد تا شرکت خودروسازی پورشه به فکر یک تحول بزرگ در سگمنت جذاب و پرمخاطب خودروهای کراس اوور باشد و چه چیزی بهتر از اینکه بتوان از دل برند محبوب و معروف پورشه کاین، یک خودروی کراس اوور جذاب بیرون کشید و این کار دقیقا همان چیزی است که شرکت خودروسازی پورشه موفق به انجام آن شده و در روز گذشته دو نسخه جدید از پورشه کاین در قالب خودروی کراس اوور تحت عنوان "کاین کوپه" و همچنین "کاین توربو کوپه " معرفی کرده است که در ادامه سعی داریم مروری کلی بر روی مشخصات و ویژگی های آن داشته باشیم.
در طراحی ظاهری، پورشه کاین کوپه میراث خانوادگی خود را حفظ کرده و همچنان می توان از راه دور نزدیک شدن یکی از محصولات پورشه را تشخیص داد، اما این خودرو درکنار اشتراک‌های زیاد خانوادگی بویژه با خودروی شاسی بلند کاین، تفاوت های زیادی هم در جزییات ظاهری خود دارد که مهم‌ترین فاکتور آن می‌تواند ابعاد و اندازه اتومبیل باشد که نسبت به خودروی اصلی پورشه کاین کمتر شده و باعث شده تا در کلاس خودروهای کراس اوور قرار گیرد.

نمای داخل پورشه کاین توربو کوپه

نمای داخل پورشه کاین توربو کوپه

پورشه کاین کوپه سقف شیب دار جذاب خود را از خودروی پورشه پانامرا به ارث برده است و جالب است بدانید که برای کاهش وزن اتومبیل از الیاف فیبرکربنی برای ساخت آن استفاده شده است، هرچند این گزینه در کنار اسپویلر انتهای سقف اتومبیل کاملا اختیاری بوده و در صورت اینکه مشتریان علاقه‌ای به داشتن سقف فیبرکربنی و اسپویلر انتهای سقف نداشته باشند، می‌توانند با هزینه کمتری سقف شیشه‌ای پانورامیک در بالای سر خود داشته باشند. زاویه بیشتر شیشه جلو و همچنین شیشه عقب مسیر آن را از خودروی پورشه کاین اصلی جدا کرده و در کنار لهجه‌های فیبرکربنی داخل کابین، آن را به خودروهای اسپرت نزدیک‌تر کرده است و موضوع مهم دیگر که در واقع اصلی‌ترین ویژگی پورشه کاین کوپه به شمار می‌آید، اسپویلر متحرک 135 میلی متری عقب خواهد بود که همانند اسپویلر پورشه پانامرا در بدنه فیکس شده و در سرعت‌های بیش از 90 کیلومتر برساعت بیرون می‌آید.

پورشه کاین کوپه

پورشه کاین کوپه

هدف پورشه از طراحی و ساخت پورشه کاین کوپه، رقابت با دو خودروی مرسدس بنز GLE کوپه و همچنین شاسی بلند "بی ام و X6" بوده است و اگر قیمت رقابتی با دیگر هموطنان خود داشته باشد، بدون شک می توان پورشه کاین کوپه را اصلی ترین انتخاب مشتریان در سگمنت خودروهای کراس اوور کوپه دانست و پورشه هم چنین کاری انجام داده است.
به طور دقیق‌تر، پورشه برچسب قیمت نسخه پایه کاین کوپه را 83 هزار و 711 یورو و همچنین برچسب قیمت نسخه کاین توربو کوپه را 146 هزار و 662 یورو تعیین کرده است که معادل آن در بازار ایالات متحده آمریکا در حداقل حالت ممکن به 73 هزار و 500 دلار و در حداکثر حالت ممکن به 130 هزار و 500 دلار خواهد رسید، این درحالیست که خودروی مرسدس بنز GLE کوپه قیمت پایه حدودا 70 هزار و 500 دلاری دارد که اختلاف چندانی با پورشه کاین کوپه نخواهد داشت، اما در عوض برگه برنده در دستان باواریای شیک پوش آلمانی، یعنی "بی ام و X6" خواهد بود که قیمت تعیین شده برای مدل پایه آن حدود 63 هزار دلار است.

پورشه کاین کوپه

پورشه کاین کوپه

در بخش فنی 2 گزینه متفاوت برای مشتریان وجود دارد که یکی از آنان پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر توربوشارژر بوده و دیگری هم پیشرانه هشت سیلندر 4 لیتری خواهد بود که از توربوشارژرهای دوقلو سود می برد. حال مشتریان با انتخاب پیشرانه اول می توانند خروجی قدرت 335 اسب بخاری و گشتاور 450 نیوتن متری داشته باشند که در عمل شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت 6 ثانیه و یا شتاب 5.9 ثانیه با سفارش بسته اسپرت Chrono به همراه خواهند داشت.
بر روی نسخه "کاین توربو کوپه" هم پیشرانه قوی تر 4 لیتری هشت سیلندر توربودوقلو مورد استفاده قرار گرفته است که نیروی خروجی آن معادل 541 اسب بخار و گشتاور حاصل آن هم 770 نیوتن متر گزارش شده است که با هدایت این نیرو به سمت چرخ های محرک اتومبیل، رسیدن به شتاب صفر تا 96 کیلومتر برساعت تنها 3.9 ثانیه و همچنین سقف سرعت 286 کیلومتر برساعت پیش بینی شده است که می تواند برگ برنده پورشه در مقایسه با دیگر رقبای حاضر در بازار باشد.نظرات
 
 
 
peyman 1398/1/5
ببخشید کوپه مگه دو در نیست
این لیفت بکه به نظرم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران