جزئیات کمک دولت به مالکان خودروهای آسیب دیده سیل شیراز تا سقف 10 میلیون تومان

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بنا به اخبار منتشر شده در خصوص خودروهای آسیب دیده در سیل شیراز، میزان خسارت وارد شده به این خودروها به صورت کارشناسی ارزیابی شده و مالکانی که پیش از این نسبت به بیمه بدنه خودروهای خود اقدام کرده بودند، طبق تعهدات بیمه خسارت خود را دریافت می‌کنند.
به نقل از ایرنا، فرماندار شهرستان شیراز در خصوص جزئیات مربوط به کمک دولت به جبران خسارت مالکان خودروهای آسیب دیده در سیل شیراز توضیح داد که را اعلام کرد.
محمدرضا امیری افزود: در سفر معاون رئیس مالکان اتومبیل هایی که دارای بیمه بدنه نبوده اند، از کمک دولت برخوردار می شوند و بخشی از خسارت وارد شده به خودروی آنها پرداخت می شود. مالکان اتومبیل هایی که از بیمه بدنه نیز برخوردار بوده اند طبق تعهدات بیمه با آن ها برخورد خواهد شد.
وی در خصوص خودروهای بدون بیمه بدنه توضیح داد که مالکان این خودرو به میزان خسارت وارد شده تا سقف 100 میلیون ریال به صورت بلاعوض کمک دریافت می‌کنند که تاکید شده رقم پرداختی بر اساس میزان خسارت خواهد بود. همچنین دولت تسهیلاتی تا سقف 300 میلیون ریال برای این مالکان درنظر گرفته است.
براساس آمارهای منتشر شده در حدود 244 خودرو در سیل شیراز آسیب دیده اند.
امیری در ادامه توضیح داد که خودروهای آسیب دیده ای که توسط مالکان به پارکینگ ها و منازل منتقل شده توسط کارشناسان نیروی انتظامی مورد بررسی قرار گرفته و صورت جلسه ای در خصوص آن ها تنظیم شده است. خودروهای آسیب دیده مسافران نیز با تمهیدات صورت گرفته به صورت حمل و نقل ریلی و تریلرهای حمل خودرو به شهرهای زادگاه مسافران منتقل شده و هزینه ای از مسافران دریافت نخواهد شد.
براساس اطلاعیه های منتشر شده همه مالکان خودروهای آسیب دیده در سیل شیراز، لازم است مراتب را به اطلاع نیروی انتظامی برسانند تا از خودروی آنها کارشناسی و برای آن پرونده تشکیل شود.
نظرات
 
 
 
رحيم 1398/1/10
خسته نباشين واقعانخيلي دروغگوييد اين همه تو بوق كرنا كرديد كه خسارت ميديم همين بود ديگه تا 10 ميليون بلا عوض يعني بايد پولو برگردونيم و تازه همينم بايد برآورد بشه كه همه يه وقت تا سقف 10 م نگيرن الباقي شم تا 30 م وام 24 درصد اونيم كه بيشتر خصارت ديده هيچي ، بعد به اين ميگن پرداخت خسارت خوب اينكه وام بدين كه ديگه خسارت دادن نيست خود مردم دارن جور خرابكاري شما رو ميكشن.
danial 1398/1/10
دوستان یک سوال وقتی ماشین رو سیل ببره که دیگه قابل استفاده نیست درسته ینی همین پرشیا که تو تصویر هست کل اتاق رو که باید عوض کنه این به کنار خب داخل موتور و تمام بخش های برقی ماشین که از اتاق هم مهم تر هستن تماماً خیس شده و حتی اگر خشک هم بشه بازم قابل استقاده نیست ینی باید کل سیم کشی ماشین از اول عوض بشه هر چقدر هم تعمیر بشه دیگه قابل استفاده نیست الان اگر بیمه بدنه باشید تکلیف چیه بیمه بدنه پول ی ماشین رو بهتون میده یا باید فاکتور تعمییر ببرید. حالا بیمه ی سمت آیا تعمییر این ماشین منطقی و اقتصادی هست یا خیر.

به نظرم همون زلزله بیاد بهتره سیل خیلی بدتر به نظر میاد والا..
  • نیما 1398/1/12
    اگه خودرو عملا غیر قابل تعمیر و از اسقاط لحاظ بشه، از ارزش خودرو مندرج در بیمه نامه بدنه، ۲۰درصد بعنوان فرانشیز، بهمراه بهای لاشه خودرو (چون بهرحال لاشه باقیمونده عملا یه ارزشی داره) کسر و بقیه مبلغ به بیمه گذار پرداخت میشه.
علی ز 1398/1/10
با این پول که یه پراید آخرین سیستم هم نمیدن:(:)

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران