همکاری بی وای دی و هواوی برای توسعه سیستم های خودران

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
اردیبهشت ماه سال گذشته بود که اعلام کردیم کمپانی خودروسازی "پژو سیتروئن" برای پشتیبانی و هوشمندسازی محصولات خود، با کمپانی "هوآوی" وارد همکاری شده و از پلتفرم اتصال دائم این شرکت تحت عنوان OceanConnect IoT بر روی محصولات خود استفاده می‌کند که در مرحله اول، این سیستم بر روی شاسی بلند لوکس این شرکت یعنی "DS 7 کراس بک" مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما پژو سیتروئن تنها همکاری خودروساز هواوی نخواهد بود و کمپانی خودروسازی "BYD" هم سعی دارد برای هوشمندسازی وسایل نقلیه خود بویژه سیستم های رانندگی خودکار، با غول تکنولوژی کشور چین یعنی "هواوی" وارد همکاری شود.
هفته پیش سازنده چینی اتومبیل یعنی "BYD" یک قرارداد همکاری استراتژیک با کمپانی هواوی به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های فعال در حوزه تکنولوژی و دستگاه های هوشمند امضا کرد تا به نوآوری حمل و نقل و ایجاد تحولی جدید در صنعت خودروسازی و محصولات خود کمک کند. در این قرارداد هر دو طرف آماده همکاری عمیق و تبادل دانش فنی خود برای رسیدن به اتصالات هوشمند خودرو، سیستم های رانندگی خودکار، پارکینگ های هوشمند و یا حتی مونوریل های هوشمند شوند.
مزایای همکاری با کمپانی "هواوی" می تواند دستیابی به اینترنت 5G، رایانه های ابری و همچنین داده های بزرگ و پیشرفته برای هوشمندسازی و ارتقا محصولات نسل جدید باشد وهمچنین دانش فنی کمپانی "BYD" می تواند به توسعه صنعت حمل و نقل عمومی و خصوصی کمک کند.
البته همکاری هواوی با شرکت خودروسازی BYD تنها مشارکت محلی میان غول های بزرگ تکنولوژی و خودروسازی نیست و پیش از این هم کمپانی خودروسازی "سایک موتور" برای رسیدن به سیستم های پیشرفته صنعت خودروسازی بویژه سیستم های رانندگی خودکار با کمپانی "علی بابا" همکاری خود را توسعه داده است یا حتی شرکت خودروسازی "چانگان اتومبیل" که توافق همکاری با کمپانی Tencent دارد و بسیاری موارد دیگر که باعث توسعه روز افزون تکنولوژی های نوین صنعت خودروسازی می شود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران