مشخصات فنی نسخه های عجیب الخلقه هیوندای سوناتا جدید اعلام شد

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با معرفی آنلاین نسل جدید هیوندای سوناتا در ماه گذشته، شرکت خودروسازی هیوندای اعلام کرده بود که معرفی رسمی و نمایش عمومی آن در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا انجام می شود، اما این خودروساز کره ای قبل از اینکه نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا شروع بکار کند، در نمایشگاه محلی کشور خود یعنی سئول شرکت کرده و نه تنها نسخه استاندارد هیوندای سوناتا نسل جدید، بلکه دو مدل دیگر این خودرو از جمله نسخه "توربو" و نسخه "هیبریدی" را هم معرفی کرده است.
متاسفانه با وجود معرفی رسمی این دو محصول، اطلاعات دقیقی از نسخه هیبریدی بدست نیامده و تنها گفته می شود که با اضافه شدن پنل های خورشیدی بر روی سقف نسخه هیبریدی، امکان حرکت تا حداکثر مسافت 1300 کیلومتری فراهم شده است، ولی خوشبختانه در رابطه با نسخه توربو اطلاعات لازم را دریافت کرده ایم و اطلاعات بیشتر آن با کمی صبر بیشتر، در نمایشگاه بین المللی نیویورک آمریکا بدست خواهد آمد.

نسل جدید هیوندای سوناتا هیبریدی

نسل جدید هیوندای سوناتا هیبریدی


اول از همه برای اینکه نسخه توربو در مقایسه با نسخه استاندارد قابل تشخیص باشد، شرکت خودروسازی هیوندای یک بسته تقویتی اسپرت به این خودرو اضافه کرده و حالا می توانیم شاهد یک جلوپنجره کاملا مشکی رنگ و همچنین ورودی هوا در اطراف سپر باشیم و در قسمت عقب اتومبیل هم خروجی اگزوز دوگانه، یک دیفیوزر کوچک و همچنین یک اسپویلر ثابت یکپارچه طراحی شده است تا این نسخه با چاشنی اسپرت بیشتر به مشتریان عرضه شود.
در بخش فنی نسخه توربو، گفته می شود که شرکت خودروسازی هیوندای از موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری توربوشارژر استفاده کرده و حداکثر خروجی قدرت آن به مرز 180 اسب بخار خواهد رسید که متاسفانه اطلاعات دقیقی از عملکرد این موتور بر روی هیوندای سوناتا توربو ارائه نشده است. اما مشتریان می توانند با سفارش یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک عملکرد بهتر و پویاتری داشته باشند، هرچند نسخه های استاندارد "هیوندای سوناتا توربو" با جعبه دنده 6 سرعته دستی در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

نظرات
 
 
 
mehrdad 1398/1/11
چقدر زشت و بی ریخت شده!!!!!
سینا 1398/1/12
ولی خداییش اینبار خیلی زشت شده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران