محدود کننده سرعت هوشمند خودروها در اروپا اجباری می شود

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
با تایید شورای ایمنی حمل و نقل اروپا موسوم به ETSC، از سال 2022 میلادی تمامی خودروهای عرضه شده در بازار اروپا مجهز به سیستم محدود کننده سرعت خواهند شد و در کنار آن، خودروسازان مجبور به استفاده از برخی سیستم های ایمنی پیشرفته به عنوان گزینه های استاندارد بر روی محصولات خود در بازار اروپا خواهند شد.
یکی از خودروسازانی که همین الان پیش قدم شده است، می تواند شرکت خودروسازی ولوو باشد که در اوایل ماه جاری اعلام کرد که از سال آینده میلادی تمامی محصولات این شرکت مجهز به محدود کننده های الکترونیکی سرعت بوده و به منظور افزایش ایمنی سقف سرعت آنان بر روی 180 کیلومتر برساعت محدود می شود، حال با تایید شورای ایمنی حمل و نقل اروپا، از سال 2022 میلادی دیگر خودروسازانی که قصد دارند محصولات خود را در اروپا عرضه کنند، می بایست بر روی آنان علاوه بر محدود کننده سرعت، از سیستم های ایمنی پیشرفته به عنوان گزینه های استاندارد استفاده کنند که در این خصوص می توان به سیستم هشدار خروج از جاده، سیستم کمک راننده و نگهدارنده اتومبیل بین خطوط، سیستم ترمز خودکار اضطراری و همچنین سیستم تشخیص خستگی راننده اشاره کرد.

همه <a href='https://www.khodrobank.com/cars'>ماشین</a> های جدید در اروپا محدود کننده سرعت خواهند داشت

همه ماشین های جدید در اروپا محدود کننده سرعت خواهند داشت


اولین سیستمی که توجه ویژه بر روی آن شده است، محدود کننده سرعت خواهد بود که تاحدودی با محدود کننده های سرعت فعلی فرق دارد و به طور مستقیم داده های خود را از سیستم ناوبری و همچنین سیستم انتقال قدرت دریافت می کند. در این سیستم راننده امکان تجاوز از سقف سرعت تعیین شده را خواهد داشت، اما بعد از چند ثانیه هشدارهای صوتی و تصویری در صفحه کیلومتر اتومبیل روشن شده و به راننده اعلام می کند تا سرعت اتومبیل را بر روی محدوده تعیین شده از سوی شورای ایمنی حمل و نقل اروپا تنظیم کند، ولی خب هنوز مشخص نیست که برای راننده متخلف و استمرار ورزیدن آن برای رانندگی با سرعت بالاتر چه مجازاتی تعیین شده است و شاید سیستم بعد از بی توجهی راننده، به طور خودکار سرعت اتومبیل را به زیر محدوده تعیین کننده تنظیم کند که جزییات بیشتر آن پس از راه اندازی مشخص خواهد شد.
با اعمال قوانین جدید، شورای ایمنی حمل و نقل اروپا امیدوار است که بتوان میزان تصادف های رانندگی را نزدیک به 30 درصد کاهش داد و جان 25 هزار نفر را سالیانه نجات داد.
نظرات
 
 
 
افشین 1398/1/15
انشا الله صد سال دیگه این سیستم به ایران میرسه
اشکان 1398/1/16
قرار شده از سال آینده پراید رو هم بدون موتور بفروشن تا هم احتمال تصادفش کم بشه هم موتورش رو به عنوان آپشن بفروشن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران