مدیر عامل پیشین رنو-نیسان دوباره دستگیر شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
کارلوس گوسن، مدیر عامل پیشین شرکت خودروسازی رنو-نیسان مجددا در توکیو دستگیر شد.
این مدیرعامل حدودا یک ماه پیش با پرداخت یک وثیقه به ارزش 8 میلیون یورو موقتا آزاد شده و منتظر احضار به دادگاه بود.
بنا به گفته رسانه های ژاپنی اینگونه بازداشت کردن سریع افراد در زمان آزادی موقت در این کشور تقریبا بی سابقه است.
جالب است بدانید که جریان دستگیری مجدد آقای گوسن در منزلش بامداد پنج‌شنبه ۱۵ فروردین به طور زنده از چند شبکه تلویزیونی ژاپن پخش شد. در تصاویر تلویزیونی دیده شد که مأموران به محل زندگی کارلوس گوسن مراجعه کرده و کمتر از یک ساعت بعد مدیر عامل پیشین شرکت ژاپنی فرانسوی رنو-نیسان را با خودرو به بازداشتگاه کاسوگه توکیو منتقل کردند.
گفته می شود دلیل این بازداشت مربوط به اتهام تازه ای است که در پرونده فرار مالیاتی او طرح شده است.
پیش از این گوسن اعلام کرده بود که قصد دارد در 22 فروردین ماه در یک نشست مطبوعاتی صحبت کند.
این تاجر و مدیر صنعتی 65 ساله در واکنش به این بازداشت غیرمنتظره در نامه ای به یک خبرگزاری فرانسوی نوشت که من هیچ کار بر خلاف قانونی در مدت آزادی موقت خود انجام نداده ام و به نظر می رسد که پلیس قصد دارد من را خورد کند. من از همه اتهام‌های بی‌پایه و موارد دیگری که علیه من مطرح شده مبری هستم. این بازداشت بخشی از بازی جدید برخی افراد در شرکت نیسان است که می‌خواهند با اعمال نفوذ نزد دادستان مانع از طرح دفاعیات من بشوند. تمام اینها یک توطئه است.
البته این خبرگزاری فرانسوی ضمن انتشار جملات آقای گوسن این گونه اظهارنظر کرد که به نظر می رسد که این نامه پیش از دستگیری نوشته شده است.
کارلوس گوسن، مدیر عامل پیشین آلیانس خودروسازی ژاپنی-فرانسوی «رنو نیسان میتسوبیشی موتورز» سال میلادی گذشته به اتهام مواردی از جمله اعلام نادقیق درآمدهای شرکت نیسان در فاصله سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ و سوء استفاده از اعتماد دولت بازداشت شد. وی به تازگی متهم شده است که در فاصله میان اواخر سال 2015 تا اواسط 2018 در مجموع 15 میلیون دلار را از شرکت نیسان به حساب شرکت دیگری که عملا در اختیار خود اوست منتقل کرده است.
نظرات
 
 
 
افشین 1398/1/19
دو حالت بیشتر وجود نداره. یا داره دروغ میگه یا براش پاپوش درست کردن !
اسم کارلوس گوسن دیگه به تاریخ پیوست !

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران