اتهام تبانی بنز، فولکس واگن و ب ام و؛ دردسر تازه برای خودروسازان آلمانی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
بحث ایجاد یک اتحاد مخفی میان خودروسازان، موضوع تازه ای نیست و همواره شاهد چنین مسایلی از سوی شرکت های بزرگ خودروسازی جهان بوده ایم. به گزارش خبرگزاری های آلمان، به تازگی کمیسیون اتحادیه اروپا سه خودروسازی بزرگ آلمان، یعنی بی ام و ، مرسدس بنز و فولکس واگن را متهم کرده که در مورد امور فنی ساخت خودرو، نظر پاکسازی دود خروجی از موتور، با یکدیگر تبانی هایی را انجام داده اند که غیرقانونی می باشد. در صورت اثبات اتهام کمیسیون اتحادیه اروپا، جریمه هایی سنگین در انتظار این سه شرکت خواهد بود.
به منظور اثبات این ادعا، کمیسیون اتحادیه اروپا از سپتامبر سال گذشته میلادی نسبت به انجام بررسی های اولیه اقدام کرده و هم اکنون نتایج این تحقیقات منتشر شده است. آنظور که به نظر می رسد خودروسازی آلمان با معضل جدیدی دست به گریبان شده است. به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا، در این تبانی، سه خودروسازی بزرگ آلمانی نسبت به حذف هماهنگ دستگاه های پاک کننده و فیلترها از مسیر خروجی دود خودرو اقدام کرده اند تا در ساخت خودرو، صرفه جویی مالی کرده باشند. اکثر این فیلترها در پاکسازی ذرات ریز خطرناک خروجی از پیشرانه موثرند.
مرسدس بنز و فولکس واگن برای مبرا کردن خود از اتهامات، نسبت به همکاری با کمیسیون اتحادیه اروپا و بازرسی مجدد تولیدات خود اقدام نموده اند. در همین زمینه، فولکس واگن اعلام کرده که تحقیقات درباره اتهامات وارد شده را آغاز کرده و پس از دریافت نتایج، نسبت به انتشار آنها اقدام خواهد کرد. شرکت دایملر نیز اظهار کرده که در این مورد هیچ نگرانی ندارد، چرا که تمامی موارد مربوطه را از مدتها پیش به کمیسیون اتحادیه اروپا گزارش داده و با آنها همکاری های لازم را داشته است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران