شیوه عجیب کلاهبرداری با قولنامه رسمی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
این روزها افراد سودجو و کلاهبردار با روش های جدید اقدام به کلاهبرداری می‌کنند. جدیدا افرادی با فروشندگان خودرو یا ملک تماس گرفته و خود را خریدار واقعی معرفی می‌کنند و با زیرکی اعتماد شما را جلب می‌کنند. این افراد برای خرید خودرو یا ملک نزد شما آمده و خواستار نوشتن قولنامه به صورت دستی می‌شوند و شما را از رفتن به بنگاه منصرف می‌کنند. این افراد حین ثمن معامله را یک چک به مبلغ کل در وجه به شما داده و می‌گوید خودرو و مدارک آن نزد خودتان بماند تا چک پاس شود و با اینکار سعی در جلب اعتماد شما می‌کند.
یک یا دو روز بعد کلاهبردار نزد شما می‌آید و خواستار لغو قرارداد بعلت های مختلف می‌شود و بعد از فسخ قرارداد و گرفتن چک ثمن معامله یا ربودن آن، هر دو قولنامه را پاره و از بین میبرد و شما نیز تصور می‌کنید قرارداد فسخ شده است. حال داستان از اینجا شروع می‌شود که قولنامه پاره شده یک کپی رنگی بوده و اصل قولنامه نزد فرد کلاهبردار موجود است و او چک را از شما گرفته و قولنامه شما نیز از بین رفته است.
کلاهبردار یا همان خریدار یک اظهارنامه‌ و شکایت تحت عنوان تحویل مبیع و الزام به تنظیم سند علیه شما ثبت می‌کند و ادعا می‌کند که بجای چک در زمان فسخ سکه، دلار و یا وجه نقد داده و اینجا شما به دردسر بزرگی می‌افتید. در اینجا قضات محترم چون اصل قولنامه و اصل چک در اختیار فرد کلاهبردار است حق را به خریدار یا همان کلاهبردار داده و رای به نفع او صادر می‌شود و شما را ملزم به تنظیم سند و تحویل خودرو یا ملک بدون دریافت هیچ مبلغی می‌کند و شما مال و سرمایه خود را بدون دریافت ریالی از دست می‌دهید.
نظرات
 
 
 
میلاد 1398/1/20
قاضی اگه اصل قولنامه خریدار رو ببینه توش قید شده که چک به شماره ... و تاریخ و مبلغ ... و در نتیجه فروشنده به درد سر میوفته ولی رای رو نمیتونه به راحتی ببازه.
علی 1398/1/21
دادگاه چنین استدلالی رو نمی پذیره.چون کلاهبردار باید ثابت کنه که سکه و دلار یا هر وجهی رو پرداخت کرده.بدون داشتن رسید پرداخت وجه شما از هیچ فردی نمی توانید شکایت کنید.در حقیقت شاکی باید ادعای خودش رو اثبات کنه نه متشاکی
ایرانی 1398/1/21
لطفا راه حل قانیونی مقابله با این نوع کلابرداری رو هم ارائه کنین.
پیشنهاد من : ثبت لغو معامله و گرفتن رسید چک در همان قولنامه از خریدار هست.
مصطفی 1398/1/21
همیشه باید شماره چک رو تو قولنامه نوشت
vahid 1398/1/21
یهترین راه مراجعه به نمایشگاه اتومبیل و نوشتن قولنامه رسمی است در چنین شرایطی نیز هنگام فسخ اصل قولنامه نزد نمایشگاه هست

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران