رویایی که واقعی شد؛ آشنایی با جیپ گلادیاتور مجهز به موتور دوج چلنجر هلکت

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
ممکن است بتوان یک موتور هلکت را درون یک جیپ رانگلر یا گلادیاتور قرار داد، اما این کار مشکلاتی به بار خواهد آورد.
یکی از طراحی‌های مفهومی جیپ به تازگی معرفی شده که گلادیاتور M-715 Five Quarter نام دارد. این خودرو شبیه یک پیکاپ ارتشی است که به موتوری ۶.۲ لیتری سوپرشارژ‌شده با موتور V8 هلکت مجهز شده است.
اگرچه این ممکن است ایده‌ی جذابی باشد، اما تیم کانیسکیس رئیس بخش آمریکای شمالی جیپ گفته قرار نیست چنین خودرویی وارد فاز تولید شود.
کانیسکیس در مصاحبه‌ای گفته موتور دوج چلنجرهلکت خیلی خوب در جایگاه موتور گلادیاتور قرار می‌گیرد، که مشکل دقیقا همین است. این جایگیری آنقدر به اندازه است که دیگر فضایی اطراف موتور باقی نمی‌ماند تا هنگام تصادف، انرژی را به خودش جذب کند.
امنیت سرنشینان در یک هنگام طراحی یک خودروی مفهومی مثل Five Quarter مسئله‌ی مهمی نیست اما باعث می‌شود این طرح مفهومی در حد یک طرح باقی بماند و تولید نشود.
کانیسکیس در همان مصاحبه اعلام کرده تولید گلادیاتور دودری مثل J6 هم عملی نیست، چون فضای چنین پیکاپ دودری خیلی کوچک خواهد بود. البته او تولید J6 را کاملا رد نکرد و گفت ممکن است این خودرو در آینده تولید شود.دوج و جیپ هر دو از زیر مجموعه های گروه فیات کرایسلر محسوب می شوند.
نظرات
 
 
 
agahi90.ir 1398/2/3
اگه بشه تو ایران اینو ساخت چی میشه!!!

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران