افزایش قیمت خودرو بیمه را گران کرد

افزایش قیمت مواد، قطعات و یا حتی خدمات پایه می تواند بر روی قیمت دیگر کالای موجود نیز تاثیر گذار باشد و گران شدن اتومبیل هم علاوه بر اینکه خود ناشی از افزایش قیمت مواد و قطعات اولیه خواهد بود، بر روی عوامل دیگری همچون نرخ بیمه و خدمات آن هم تاثیرگذار خواهد بود و یا واکنشی متقابل خواهند داشت. حال باتوجه به ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران مبنی بر هزینه مابه ‌التفاوت بیمه شخص ثالث در سال ۹۸ ، قیمت بیمه خودروها نیز دستخوش تغییراتی شده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از ایسنا، بر اساس ابلاغیه جدید بیمه مرکزی ایران در مورد "حق بیمه پایه سالیانه انواع وسایل نقلیه به منظور بیمه اجباری خسارت وارد شده به شخص ثالث در صورت وقوع حوادث ناشی از تصادف وسایل نقلیه در سال ۱۳۹۸"، طبق روال هر ساله انجام شده و در این خصوص حق بیمه خودروهای سواری بین یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان الی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان تعیین شده است تا علاوه بر رکود بازار و افزایش قیمت ناشی از نوسانات بازار برای مواد اولیه، قطعات یدکی و همچنین تامین ارز مورد نیاز، حالا تغییرات نرخ بیمه نیز سهم خود را از بازار خودرو طلب کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران