افزایش ۶۰ درصدی صادرات لوازم یدکی خودرو و موتورسیکلت در سال گذشته

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
مسعود کمالی اردکانی مدیرکل دفتر توسعه صادرات محصولات صنعتی و معدنی سازمان توسعه تجارت اظهار داشت: صادرات کالاهای صنعتی و معدنی بدون احتساب میعانات گازی در ۱۱ ماه سال گذشته به ۲۸.۲ میلیارد دلار رسید. این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ رشد ۶ درصدی را تجربه کرده است. وی ادامه داد: در ۱۱ ماه سال گذشته صادرات قطعات و لوازم یدکی خودرو، موتورسیکلت و قطعات بالغ بر ۱۳۰ میلیون دلار بوده است. این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ شاهد رشد ۶۰ درصدی بوده است.
عمده‌ترین بازارهای محصولات صنعتی و معدنی کشورهای همسایه بخصوص عراق، پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، ترکیه و آذربایجان و کشورهای دیگری مانند سوریه، چین، هند، ازبکستان و اندونزی بوده است.
نظرات
 
 
 
خاله 1398/2/1
صادرات صنعتی آلمان صد وسی میلیارد دلار وایران صدو سی میلیون تفاوت ناقابل هزار برابر

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران