میزان جریمه بوق زدن اعلام شد

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به گفته جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در صورتی فردی اقدام به تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار از بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز، سامانه صوتی یا بلندگوی نصب شده در وسایل نقلیه کند 40 هزار تومان جریمه خواهد شد.
به نقل از فارس، سرهنگ حسن عابدی در این خصوص توضیح داد که یکی از مصادیقی که توسط شهروندان به عنوان صدای آزاردهنده گزارش شده، بوق‌های گوش‌خراشی است که بیشتر در وسایل موتوری شاهد استفاده از آن ها هستیم. به راحتی و در حین معاینه فنی می توان از استفاده از این بوق ها جلوگیری کرد، اما متاسفانه شاهد استفاده آسان و روزافزون از آن بر روی خودروها و وسایل موتوری هستیم. گاها حتی افراد برای آزار و تنبیه یکدیگر نیز از این بوق ها به صورت کش دار استفاده می کنند که سبب آزار و اذیت سایرین به خصوص کودکان و سوت کشیدن گوش آن ها می شود.
بنا به گفته های او، علاوه بر بوق های آزاردهنده، صدای اگزوز خودروها نیز از جمله مواردی است که ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با آن ها برخورد می کنند.
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ عنوان کرد که بنا بر بند ۲۱۲۵ جدول جرایم رانندگی، تولید صدای نامتعارف یا ناهنجار از بوق‌های شیپوری، لوله اگزوز، سامانه صوتی یا بلندگوی منصوب در وسایل نقلیه مبلغ جریمه ۴۰۰ هزار ریالی را به خود اختصاص خواهد داد. علاوه بر این مورد، این دسته از وسایل نقلیه نیز توقیف خواهند شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران