همکاری اینتل با گریت وال با هدف افزایش هوش خودروها

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
گریت وال موتور در سال های اخیر به لطف همکاری با خودروسازان بزرگ جهانی از جمله BMW موفق به توسعه محصولات جدید و جذابی شده است و این موضوع بر روی زیرمجموعه های آن همچون برند "هاوال" هم تاثیرگذار بوده است، بگونه ای که در چهار ماهه نخست سال جاری شاهد صدرنشینی هاوال H6 به عنوان پرفروش ترین خودروی شاسی بلند بازار چین بوده‌ایم و این موضوع نشان از پیشرفت چشمگیر گریت وال/ هاوال و توسعه محصولات باکیفیت دارد، اما گریت وال به این مقدار راضی نشده است و با امضای قرارداد استراتژیک با غول تکنولوژی جهانی یعنی "اینتل"، سعی بر هوشمندسازی محصولات آینده خود دارد.
مهم ترین هدف کمپانی خودروسازی گریت وال موتور برای ایجاد همکاری و امضای قرارداد استراتژیک با کمپانی اینتل، اول از همه هوشمند سازی محصولات آینده خود خواهد بود و هر دو طرف قرارداد آماده هستند تا نتیجه همکاری آنان منجر به توسعه کابین های هوشمند و همچنین سیستم های هوشمند ترافیکی برای افزایش ایمنی باشد و در مرحله دوم، توسعه سیستم های مستقل از راننده برای محصولات گریت وال موتور و همچنین زیرمجموعه های آن از جمله "هاوال" در دستور کار قرار خواهد گرفت.
منابع خبری می گویند که شرکت خودروسازی گریت وال با امضای قرارداد همکاری خود با اینتل می تواند به پردازنده های نسل جدید سری Intel® Atom A3900 دسترسی داشته باشد که به توسعه سیستم های سرگرمی و ابزارهای دیجیتالی کمک بسیار زیادی خواهد کرد و با قدرت پردازش بسیار بالایی که خواهند داشت، می تواند سرعت و کارایی آن را برای سرنشینان داخل کابین بهبود بخشد.
اینتل اعلام کرده است که در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از خودروسازان آمریکای شمالی، اروپایی و یا حتی آسیایی از جمله شرکت های خودروسازی "تسلا" و "بی ام و" محصولات تولید انبوه خود و همچنین سیستم های سرگرمی آنان را مبتنی بر مادربردهای نسل بعد Apollo Lake طراحی کرده اند. در کشور چین هم به تنهایی 5 تولید کننده اصلی اتومبیل محصولات جدید مدل 2019 و 2020 خود را به این برد مجهز خواهند کرد و حالا کمپانی خودروسازی گریت وال موتور با امضای قرارداد همکاری، به هوشمندسازی محصولات خود در آینده به واسطه غول تکنولوژی اینتل کمک خواهد کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران