چند دستگاه از خودروهای مانده در گمرک به نام "کرمان موتور" ترخیص شده؟

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
حسین سعیدی، سرپرست گمرک شهید رجایی بندرعباس خبر از ترخیص 200 دستگاه خودرو سواری مربوط به کرمان موتور داد و در ادامه افزود که خودروهای ترخیص شده به نام کرمان موتور باتوجه به دستورالعمل ها و‌ بخشنامه‌های صادر شده منتهی به پایان سال گمرک جمهوری اسلامی ایران در راستای سهولت ترخیص خودروهای دپو‌ شده در گمرکات کشور ترخیص شده و هیچ خودرویی بر اساس پیشنهاد 8 بندی اخیر گمرک ترخیص نشده است.
به گزارش خودروبانک و به نقل از پرشین خودرو، سرپرست حوزه نظارت گمرکات هرمزگان در صحبت های خود اعلام کرد که تاکنون علت ترخیص نشدن این خودروها مربوط به اخذ مجوزهای قانونی بوده است و پس از دریافت مجوزهای لازم از سازمان حمایت از مصرف کنندگان، ارائه نامه بانک عامل به گمرک در خصوص پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز و همچنین اخذ مجوز سازمان توسعه و تجارت مربوط به تایید VINخودرو، اتومبیل های دپو شده در گمرک مراحل ترخیص خود را پشت سر گذاشته اند. بویژه این خودروها مجوز استاندارد را کسب کرده و پرداخت حقوق ورودی آنها به گمرک نیز انجام شده است.
نکته جالب توجه مربوط به ترخیص خودروهای اخیر، اختصاص داشتن 200 دستگاه خودروی ترخیص شده به شرکت خودروسازی "کرمان موتور" خواهد بود و به طور کلی در روزهای پایانی هفته گذشته نزدیک به 200 دستگاه خودروی سواری و همچنین 120 دستگاه خودروی آمبولانس از گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر ترخیص شده اند، این درحالیست که حدود 13 هزار خودروی مختلف در گمرکات کشور دپو شده و باتوجه به دستورالعمل اخیر دولت، تنها بخش ناچیزی از آن به تعداد 600 خودرو ترخیص شده اند و تا اواسط اردیبهشت ماه سال جاری مدت اعتبار این دستورالعمل ارسالی از سوی دولت به پایان خواهد رسید.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران