ثبت ۱۱ هزار شکایت از خودروسازان در سال ۱۳۹۷

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بنا به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در حدود ۱۱ هزار شکایت از خودروسازان و واردکنندگان خودرو در سال گذشته ثبت شده که از این تعداد ۸۰۰۰ پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده و ۳۰۰۰ پرونده نیز در کمیته حل اختلاف حل و فصل شده اند.
به نقل از ایسنا، یدالله صادقی در خصوص این شکایت ها توضیح داد که عمده آن ها مربوط به عدم ایفای تعهدات شرکت های خودروسازی داخلی و خارجی می باشد. به عبارت بهتر شاکیان معترض اند که با جود پرداخت همه یا بخشی از مبلغ خودرو، هنوز هیچ وسیله نقلیه ای دریافت نکرده اند. حتی تعدادی از شرکت‌های خودروساز یا واردکننده گفته‌اند خودرویی برای تحویل به خریداران ندارند.
صادقی در خصوص پرونده هایی که به کمیته حل اختلاف صادر شده اند نیز توضیح داد که در این پرونده ها یا شاکیان خسارت خود را دریافت کرد یا با شرکت مربوطه به تفاهم رسیده و یا شکایت آن ها مبنی و اساسی نداشته است. در صورتی که پرونده مربوطه در کمیته حل اختلاف به نتیجه نرسد و یا یکی از طرفین به رای صادره اعتراض داشته باشد پرونده به تعزیرات حکومتی فرستاده می شوند که در این میان حدود ۸۰۰۰ شکایت محق بوده اما با توجه به عدم توانایی کمیته حل اختلاف در صدور رای، این پرونده ها به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال شده اند.
نظرات
 
 
 
کمال 1398/2/15
وقتی گردن خودروساز کلفت باشه و شکایت ها کاغذ پاره ای بیش نباشد!!!
امیر 1398/2/15
من که میگم خودروسازها رو بفرستید به جنگ با آمریکا
این خودروسازها که میتونن دولت یک مملکت رو تهدید کنن و باج بگیرن، حتما با آمریکا هم میتونن سرشاخ بشن
مگه اینکه همش فیلم و تیاتر باشه و دست همه توی یک کاسه باشه
سفره پهنه دیگه
زهره پهلوانی نژاد 1398/7/1
دو ماه پیش در نمایندگی مهدی اف در اصفهان یک دستگاه پراید که بعد از یک سال نداده بودند انتغال گرفتم قرار بود که تا حد اکثر 15-6 تحویل دهند حالا سند وکارت وبیمه آن صادر شده وبدست من رسیده هنوز ماشین از تهران بارگیری نشده

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران