ایران خودرو چند دستگاه پژو 2008 در فروردین گذشته تولید کرد؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پژو 2008 یک محصول پسابرجامی است که در قالب قراراداد جوینت ونچر ایران خودرو و پژو تولید می شود. بازگشت تحریم های خودرویی و تعلیق فعالیت های پژو در ایران، موجب شد که برنامه تولید این خودرو آنطور که باید پیش نرود و به خصوص با افزایش روزافزون تقاضا برای این خودرو در بازار، عرضه آن به اندازه نیاز نبوده است. با این حال، تولید پژو 2008 در ماه های گذشته کمابیش ادامه داشته است. مطابق آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، در فروردین ماه امسال، ایران خودرو موفق به تولید 594 دستگاه پژو 2008 شده است که نسبت به فروردین ماه سال گذشته، هشت درصد رشد را نشان می دهد. ایران خودرو در فروردین ماه سال 97 موفق به تولید 550 دستگاه پژو 2008 شده بود.
اما در مقایسه با گزارش قبلی، که بررسی تولید پژو 2008 در دی ماه 1397 پرداخته بود، روند تولید این خودرو در ایکاپ با نرخی کاهنده مواجه شده است. مطابق گزارش تولید قبلی، 685 دستگاه پژو 2008 در دی ماه 1397 به تولید رسیده بود. همانطور که گفتیم، پایین بودن عرضه نسبت به تقاضا موجب شده که قیمت پژو 2008 در بازار شدیدا افزایش پیدا کند و در مدت کوتاهی، از محدوده صد میلیون تومان به محدوده سیصد میلیون تومان رسیده است. علاوه برآن، تعلیق فعالیت های پژو در ایران، می تواند آغازگر دردسرهای مالکان این خودروها باشد، به خصوص برای خودرویی که از پیشرانه توربوشارژر THP بهره می برد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران