بهمن موتور در فروردین 98 چند دستگاه مزدا 3 تولید کرده است؟

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مزدا 3 یکی از پرطرفدارترین و با کیفیت ترین خودروهای مونتاژی بازار ایران است که در دو نسل توسط بهمن موتور مونتاژ گردیده و به بازار عرضه شده است. متاسفانه و به دلیل بازگشت تحریم های خودرویی و از رده خارج شدن نسل مونتاژ شده در بهمن خودرو، تولید مزدا 3 با مشکل مواجه شده و شدیدا کاهش یافته است. تلاش های بهمن موتور برای تامین قطعات اولیه مزدا 3 به جایی نرسید و تولید نسل جدید آن نیز امکان پذیر نخواهد بود. از این رو، مزدا 3 سرنوشتی همچون سیتروئن زانتیا پیدا کرده است، خودرویی که تولید آن آنقدر ادامه پیدا کرد تا تولید قطعاتش توسط سیتروئن متوقف شد.
مطابق آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، میزان تولید مزدا 3 در فروردین ماه امسال، 101 دستگاه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 65.1 درصد رشد منفی داشته است. مطابق این آمار، تولید مزدا 3 در بهمن موتور در فروردین ماه 1397، 289 دستگاه بوده است. کاهش تولید مزدا 3 و به تبع آن، کاهش قابل توجه عرضه آن به بازار، موجب افزایش فوق العاده قیمت این خودرو در بازار شده، تا حدی که آگهی هایی با برچسب قیمتی نیم میلیارد تومان دیده شده اند. ارایه چنین قیمتی برای خودرویی که سالها از پایان تولید آن در بازار جهانی می گذرد، چندان منطقی نیست و البته عجایب بازار خودرو ایران، کم نیستند!
نظرات
 
 
 
جواد 1398/2/15
یک میلیون و دویست دقیقا بخاطر چیه؟؟؟یه تیکه کاغذ و یه مهر و امضا و ثبت تو سامانه اینقدر هزینه داره.؟؟؟؟
پول زور مگه شاخ و دم داره
خسته شدیم از بس انتقاد کردیم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران