همکاری فوتون با مستر موتورز برای تولید خودروهایش در پاکستان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
طی دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان از شرکت خودروسازی فوتون موتورز در پکن، گانگ یوچیونگ رئیس کمپانی فوتون تمایل خودش برای تولید خودروهای این شرکت در پاکستان را اعلام کرد. کمپانی فوتون یک کارخانه‌ی مونتاژ با سودآوری مشترک در پاکستان خواهد ساخت.
طی این دیدار مقرر شد به زودی اتوبوس‌های با سوخت هیدروژنی وارد خیابان‌های پاکستان شوند.
حاصل این همکاری، تزریق چندین میلیون دلار به اقتصاد پاکستان و ایجاد کارخانه‌ تولید خودرو در بندر کراچی خواهد بود. قرار است طی این همکاری محدوده‌ وسیعی از خودروهای فوتون شامل خودروهای سواری (تونلند، توانا، ویو CS2 و ساوانا)، خودروهای تجاری سبک و سنگین (اومارک S، اومارک C، اومارک TX، اومن EST و اومن دامپر) و اتوبوس‌های فوتون در پاکستان تولید شوند.
این قرارداد در حضور مشاور بازرگانی نخست وزیر امضا شد. ندیم مالک مدیر عامل شرکت مستر موتورز درباره‌ی این همکاری گفت:
ما با همکاری فوتون، حین عرضه‌ خودروهای مطابق میل مشتریان، می‌توانیم از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای تولید خودروهای ایمن برای مشتریان خود بهره ببریم. این همکاری باعث ایجاد سرمایه‌ گذاری‌های خارجی زیادی در پاکستان خواهد شد، و در نتیجه‌ی آن حدود ۸۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم ایجاد می‌شود، که به بهبود وضع زندگی مردم در کشور هم می‌انجامد.
نظرات
 
 
 
SINA 1398/2/17
کشوری که به فکر مردمشه نه منافع شخصیش اینطوری میشه.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران