کاهش چشمگیر تولید خودرو در فروردین نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
باتوجه به آمار اعلامی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو در فروردین ماه سال جاری با کاهش چشمگیری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته همراه بوده و در این خصوص کاهش تولید حدودا 47.2 درصدی را شاهد هستیم.
به گزارش خودروبانک و به نقل از پایگاه خبری ایرنا، در فروردین ماه سال جاری میزان تولید خودروی سواری در کشور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت معادل 40 هزار و 602 دستگاه اعلام شده است و این درحالیست که اگر نگاهی به میزان تولید اتومبیل در مدت زمان مشابه سال گذشته داشته باشیم، می توانیم شاهد تولید 80 هزار و 794 دستگاه انواع خودرو در کشور باشیم که در این بین می توان به کاهش تولید 47.1 درصدی اتومبیل سواری در فروردین ماه امسال اشاره داشت.
فروردین ماه امسال تولید خودروهای "ون" از 74 دستگاه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته هم به صفر رسیده است تا کاهش 100 درصدی تولید را در این بخش شاهد باشیم و همچنین در این مدت حدود 1916 دستگاه خودروی وانت و همچنین 93 دستگاه خودروی سنگین و نیمه سنگین در کشور تولید شده است تا به ترتیب شاهد کاهش تولید 38 درصدی برای خودروهای وانت و همچنین شاهد کاهش 86.3 درصدی تولید کشنده، کامیون و کامیونت در فروردین ماه امسال باشیم.
وسایل حمل و نقل عمومی هم از این قاعده مستثنی نبوده و در فروردین ماه امسال شاهد کاهش تولید 92 درصدی مینی بوس و میدباس به تعداد تنها 7 دستگاه و همچنین شاهد کاهش 91.2 درصدی تولید اتوبوس و خارج شدن تنها 5 دستگاه از خط تولید خودروسازان سنگین کشور طی فروردین ماه امسال باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران