جریمه‌های میلیونی عمدی است یا اختلال؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
براساس قانون آن دسته از رانندگانی که تعمدا اقدام به عبور از چراغ قرمز در کلان‌شهرها، مراکز استانها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی می کنند 200 هزار تومان جریمه خواهند شد. اما یک نقص و اختلال در برخی از چراغ های راهنمایی و رانندگی وجود دارد که سبب پایمال شدن گسترده حقوق تعدادی از رانندگان می شود.
به نقل از تسنیم، در تعدادی از چراغ های راهنمایی و رانندگی که مجهز به ثانیه شمار هستند زمانی که رانندگان در حال عبور از تقاطع ها هستند و عدد نمایشگر 14 یا 15 ثانیه فاصله زمانی تا قرمز شدن را نشان می دهد، به محض رسیدن خودروها به تقاطع و عبور از چراغ سبز با پرش از روی عدد مثلاً 15 به صورت ناگهانی صفر و چراغ مذکور "قرمز" می‌شود و راننده مجبور به توقف ناگهانی در ابتدای تقاطع یا توقف بر روی خط سفید و محدوده غیرمجاز تقاطع می‌شود!
در این مواقع، عملاً رانندگان بدون اینکه تخلفی مرتکب شده باشند و بدون اینکه نقشی در عبور از چراغ قرمز داشته باشند، مشمول جریمه 200 هزار تومانی عبور از چراغ قرمز و ثبت تخلف از طریق دوربین‌های تعبیه شده در تقاطع می‌شوند بدون اینکه منطقاً و قانوناً تخلفی را مرتکب شده باشند!!
گستردگی وقوع این مسئله در معابر شهری و تعداد بسیار بالای رانندگانی که این اختلال در ثانیه چراغ های راهنمایی و رانندگی سبب پایمال شدن حقوق آن ها می شود سبب شده که این شائبه به وجود آید که تعمدی در این میان وجود داشته تا بدین طریق به صورت روزانه تعداد بیشتری تخلف عبور از چراغ قرمز ثبت شود.
به وجود آمدن این شائبه و پایمال شدن حقوق تعداد نسبتا زیادی از رانندگان بر لزوم ورود و پاسخگویی صریح و سریع مسئولان راهنمایی و رانندگی ناجا، شهرداری و شرکت کنترل ترافیک تاکید دارد.
نظرات
 
 
 
Fa 1398/2/19
ممنون از این متن نمونه بارز ای مسئله چراغ اتوبان صدر پائین به بالاخیلی سریع حرکت کنی دو ماشین عبور کند کافیست ماشین اول کمی تعلل کند تا جریمه شوی.نمونه دیگردوبله ایستادی ماشین قبلا پارک کرده از پارک در بیاد تا پارک کنی ۲۰۶ دوربین دار از کنارت رد میشه میبینی چند روز دیگه جریمه شدی و صدها نمونه در تهران وجادههای خارج شهر خدا را شاهد میگیرم کاملا واقعیت را میگم و کاملا قوانین را رعایت میکنم.راستی جریمه صد هزار تومنی موبایل کافیه کسی دست به صورت خود بزنه یا روسریشو درست کنه جریمه میشه ولی از اون طرف کسانی با سرعت بالا با موبایل صحبت میکنند ممنون
تیانا 1398/2/19
اگه ما نخواهیم ثانیه شمار ها هوشمند باشن کیو باید ببینیم وقتی ثانیه شمار هوشمند نباشه آدم برنامه ریزی می کنه که شصت ثانیه دیگه چراغ سبز میشه تو این فاصله یه نفسی می گیره پاشو از رو کلاچ بر میداره یه استراحتی به خودش میده عاقبت مدیریت سرهنگایی که همشون راننده دارن همین میشه
حمیدرضا 1398/2/19
فعلا که هرکی به هرکیه و هرکی به یه روشی جیب این ملت رو خالی میکنه...چرا راهنمایی و رانندگی اینکار رو نکنه ؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران