احداث اتوبوس هوایی در پایتخت به کجا رسید؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، در خصوص طرح احداث اتوبوس هوایی در منطقه یک تهران مطالعاتی صورت گرفته و پیشنهاداتی نیز با توجه به کوهستانی بودن منطقه و شیب معابر آن ارائه شده است.
به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علیخانی در خصوص اینکه چرا طرح مذکور برای پیاده سازی در منطقه یک در نظر گرفته شده است نیز توضیح داد که تردد افراد پیاده و سواره در این منطقه از پایتخت به هیچ عنوان متناسب با حجم منطقه نبوده و خیابان‌های منطقه یک به دو تا سه خیابان اصلی محدود شده و این امر موجب به وجود آمدن گره ترافیکی در این منطقه شده است که باید تمهیداتی در خصوص آن اندیشیده شود. طرح مذکور می تواند علاوه بر باز کردن گره ترافیکی منطقه از لحاظ توریستی و گردشگری نیز به یک قطب درآمدزایی برای پایتخت تبدیل شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در ادامه افزود به این علت از این طرح به عنوان اتوبوس هوایی یاد می شود که کابین هایی که در آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت به مراتب از کابین های تله کابین بزرگتر خواهد بود.
وی همچنین در خصوص صرفه اقتصادی و زمان پیاده سازی طرح مذکور نیز توضیح داد که قطعا یکی از اولویت اصلی توجه به صرفه اقتصادی و جذب سرمایه از بخش خصوصی است. اگر این طرح در شورای شهر پنجم به بهره‌برداری نرسد، به طور حتم در دوره بعدی شورا تکمیل و افتتاح می‌شود.
نظرات
 
 
 
BABI 1398/2/21
خود کلنگ زدنش واسه اینا 6 سال طول میکشه چه برسه به احداثش...

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران