کسب بالاترین رتبه ایمنی IIHS توسط مزدا 3 جدید + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
نسل جدید مزدا 3 ، موسوم به مزدا 3 2020 در نمایشگاه خودرو لس آنجلس معرفی شد و پس از مدتی، این خودرو برای کسب تاییدیه ایمنی برای عرضه در ایالات متحده، روانه موسسه ایمنی IIHS شده است. این موسسه ایمنی هر دو نسخه هاچ بک و سدان را تحت آزمون های ایمنی قرار داد که هر دوی آنها توانستند رتبه های بالای ایمنی را در این آزمون ها کسب نمایند. یکی از جدیدترین تست هایی که بر روی مزدا 3 انجام شد، آزمون سیستم جلوگیری از تصادف این خودرو بود. سایر تست ها نیز مربوط به تست تصادف از جناحین می شدند.
ستون A در نسل جدید مزدا 3 تقویت شده و از لحاظ ضخامت نیز تغییراتی داشته است که هم بر ایمنی خودرو و هم بر قابلیت مشاهده نقاط کور تاثیر دارد. همچنین برای اولین بار، مزدا 3 مجهز به یک کیسه هوا برای صندلی راننده شده است. تست تصادف برخورد از جلو که در سرعت های 12 مایل و 25 مایل انجام شد، نتایج خوبی را برای مزدا در بر داشت. این تست ها با آزمون های موسسه ملی امنیت ترافیک یا NHTSA هم پوشانی دارند. برای آنکه یک خودرو بتواند امتیاز بالایی از تست تصادف های موسسه IIHS دریافت کند، باید بتواند در انواع برخوردها نظیر برخورد از جلو، برخورد از جناحین، دوام سقف در تصادفات و محافظت از سر نمره های خوب یا قابل قبول کسب کند که مزدا 3 جدید موفق به انجام این کار شد. ویدیو تست تصادف را می توانید در ادامه مشاهده کنید:


نظرات
 
 
 
صادق 1398/2/22
حسرت من

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران