پشت گوش اندازی حدود مجاز معاینه‌ فنی تعیین شده

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
میرزایی، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد به اعمال نشدن حدود مجاز تعیین شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست در مراکز معاینه‌ فنی، اعلام کرد بر اساس قانون هوای پاک، تعیین حدود مجاز برای معاینه فنی وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست است و در جلسه کاهش آلودگی هوای استان تهران که در استانداری شهر تهران برگزار شد، به این موضوع اشاره شد که حدود مجاز توسط این سازمان تعیین شده است، اما این موضوع به هیچ عنوان در مراکز معاینه‌ فنی اعمال نمی‌شود.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصرخودرو، میرزایی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که مهمترین عاملی که باعث شده در سال گذشته کیفیت هوای تهران بهبود نسبی داشته باشد، اجرای قانون معاینه‌ فنی بوده است ، اما با وجود عمل کردن به قانون و تعیین حدود مجاز آلایندگی از سوی سازمان حفاظت محیط زیست، ولی در عین حال اعمال نشدن آن در مراکز معاینه فنی سودی در بر نخواهد داشت.
بررسی معاینه‌ فنی در دو بخش "کنترل فنی" و "تخلفات" می بایست انجام شود و برای کنترل فنی در حال حاضر دسترسی محدودی از "سامانه سیمفا" به سازمان حفاظت محیط زیست داده شده است، اما این سطح دسترسی برای بررسی‌های فنی کافی نبوده و نیاز است که سطح دسترسی سازمان حفاظت محیط زیست بهبود پیدا کند. در راستای کاهش تخلفات مراکز معاینه فنی هم لازم است که امکانات تست کنار جاده‌ای برای معاینه‌ فنی سریع فراهم شود تا با استفاده از این روش بتوان از تخلفات بیشتر مراکز معاینه فنی متخلف جلوگیری کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران