توقف خودرو برای کنترل مدارک رانندگان ممنوع است

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده

حسین رجبی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان اظهار داشت: بر اساس ماده ۹ رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب سال ۸۹، رانندگان هنگام رانندگی باید مدارکی مانند گواهینامه، بیمه‌نامه شخص ثالث، کارت خودرو و برگه معاینه فنی را به همراه داشته باشند تا در صورت درخواست پلیس راهور آن را ارائه دهند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: پلیس راهور در صورتی می‌توانند مدارک رانندگان را مطالبه کند که تخلف راننده محرز شود یا تحت تعقیب قضایی باشد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تاکستان در ادامه بیان داشت: اگر پلیس راهور خودرویی را که دارای سرعت مطمئنه باشد و تمام سرنشینان نیز کمربند ایمنی زده‌اند را برای کنترل مدارک متوقف کند، این اقدام نقض حقوق شهروندی است.
وی در پایان گفت: بر اساس ماده ۵۷۰ قانون مجازات اسلامی نقض حقوق شهروندی جرم بوده و از پلیس راهور انتظار داریم که مانند گذشته نسبت به رعایت دقیق این قانون اقدام کند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران