محدودیت های جدید برای پلاک گذاری خودروها در تهران

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
کیومرث کلانتری، دیر کل محیط زیست استان تهران در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران، پیشنهاد داد پارکینگی در شهر تهران برای پلاک گذاری خودروها در نظر گرفته شود، و محدودیت هایی برای پلاک گذاری در نظر گرفته شود. به گفته وی، شهر تهران گنجایش تعداد محدودی از خودروها را دارد و نمی توان شاهد افزوده شدن تعداد خودروها در سطح شهر بود و بنابراین باید محدودیت هایی برای شماره گذاری خودروها برقرار گردد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، دیگر موضوعی که در این جلسه مطرح شد، ارایه گزارش اداره راهداری استان تهران در زمینه معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین بود. از آنجایی که خودروهای سنگین دودزا با تولید ذرات معلق، سهم بزرگی در آلودگی هوای پایتخت دارند، سختگیری های انجام شده بر روی معاینه فنی این خودروها توانسته به کاهش سطح آلودگی هوای تهران کمک کند.
مطابق اعلام نظر کلانتری، کیفیت هوای شهر تهران در سال 97 و ابتدای سال 98، نسبت به مدت مشابه قبل بهبود خوبی داشته است، به گفته وی، در این مدت هیچ روز ناسالمی برای همه گروه‌ها نداشتیم و هیچ روزی تعطیل نشد. همچنین این کارگروه اعلام کرد که نظارت مستمر بر روی سوخت توزیع شده در سطح شهر تهران همچنان ادامه خواهد داشت تا استاندارد بنزین در حد یورو 4 و استاندارد گازوئیل کمتر از 50 PPM گوگرد باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران