کامیون برقی و هوشمند ایرانی روانه بازار می شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
بنا به گفته رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، یکی از شرکت های خودروسازی این استان قصد دارد تا یک سال آینده کامیون های 14 تنی برقی راهی جاده های کشور کند.
به نقل از شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران، حسین نجاتی توضیح داد که با کار گیری فناوری های به روز اروپایی به زودی شاهد حضور کامیون های برقی در سطح کشور خواهیم بود. کامیون های تجاری و سنگینی که مشخصه اصلی آن ها دوستدار محیط زیست، ایمنی، پایداری و بهره وری است.
گفته می شود که برد حرکتی این کامیون های 300 کیلومتر بوده و موتور الکتریکی آن ها توانایی تولید 380 اسب بخار قدرت را نیز دارد. همچنین زمان لازم برای شارژ این وسایل نقلیه الکتریکی 2 تا 9 ساعت خواهد بود.
نجاتی در خصوص تامین انرژی باتری این کامیون ها نیز عنوان کرد که شرکت سازنده به دنبال آن است که به کمک سیستم ترمز احیاکننده بتواند از روش های بیشتری برای تامین شارژ خودکار باتری کامیون ها استفاده کند. به کمک این سیستم انرژی جنبشی که در هنگام ترمز کردن خودرو آزاد می شود به انرژی الکتریکی تبدیل شده و به صورت خودکار سبب شارژ باتری خودرو خواهد شد.
نظرات
 
 
 
سعید 1398/3/20
جک سال!
رضا 1398/3/20
يه 405 صفر تحويل گرفتم- نور بالا ميدادي بوقم ميزد. ياد استند اپ كمدي حسن ريوندي افتادم كه ميگفت از لامپ توالت رو روشن ميكردم فنشم كار ميفتاد

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران