همکاری هیوندای و ریماک برای ساخت ابرخودرو الکتریکی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
اخیرا اخباری از سرمایه گذاری هیوندای و کیا در ریماک، شرکت تولید کننده سوپرکار الکتریکی در کرواسی منتشر شده که نخستین پیامد آن، تبدیل شدن ریماک به تامین کننده اصلی قطعات برای شرکت هایی همچون آستون مارتین و کوئینگیگ بوده است. اما هدف اصلی این سرمایه گذاری مشارکت فنی این شرکت ها برای تولید دو ابرخودرو الکتریکی تا سال 2020 عنوان شده است. یکی از این خودروهای با عملکرد بالا، از تولیدات سری N هیوندای خواهد بود و دیگر خودرو احتمالا با برند ریماک عرضه خواهد شد، چرا که دومین محصول این شرکت کروات به نام ریماک Two در سال 2020 عرضه خواهد گردید.
سرمایه گذاری 72 میلیون دلاری هیوندای و 17 میلیون دلاری کیاموتورز، به آنها این اجازه را می دهد تا از تجربیات و تخصص ریماک در ساخت خودروهای پرفورمنس، بهره بگیرند. خط تولید هیوندای سری N چند سالی است که راه افتاده و روند توسعه آن از سوی این برند کره ای با جدیت پیگیری می شود. کیا موتورز نیز با ساخت سدان های جذابی همچون کیا استینگر ، پا به این عرصه گذاشته است. هیوندای اعلام کرده است که حاصل همکاری اش با ریماک، یک خودروی سلول سوختی و مجهز به پیشرانه الکتریکی خواهد بود.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/3/19
دمشون گرم که هر روز در حال پیشرفت بیشترن

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران