تاثیر عجیب دوربین جلوی راننده در اتوبوس های جاده ای ایران

مدتی می شود که اتوبوس های جاده ای به دوربین جلو راننده مجهز شده اند و این دوربین ها با تحت نظر داشتن راننده در تمامی حالات، مانع از وقوع تخلفات رانندگان، نظیر گفتگو با تلفن در حین رانندگی می شوند. در همین راستا، رئیس پلیس راه کشور، سردار محمدحسین حمیدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، خبر داد تمامی اتوبوس های جاده ای کشور به دوربین جلو راننده مجهز شده اند. وی ادامه داد: اجرایی شدن این سیستم، تاثیر به سزایی در کاهش تصادفات جاده ای داشته و از زمان نصب این دوربین ها، تصادفات مربوط به اتوبوس های جاده ای "هشتاد درصد" کاهش داشته است.
سردار حمیدی عنوان کرد: هم مردم، هم رانندگان و هم شرکت ها از اجرای این طرح رضایت دارند، چرا که مردم به دنبال ایمنی سفر خود هستند و شرکت ها نیز از اینکه می توانند بر رانندگان خود نظارت داشته باشند، خشنود هستند.
نظرات
 
 
 
حسین 1398/2/29
کاش سیستم ضد واژگونی و ترمز خودکار هم اجباری شود!
حسین 1398/2/29
یکی از دلایل اینکه تو کشورای توسعه یافته رعایت قانون زیاده اینه که اونا در کنار قانون گذاری، نظارت رو هم خوب انجام میدن. وگر وضعشون از ایران هم بدتر می بود.
داودرسولپور 1399/3/25
البته این دوربینهاایمنی بیشتربهمراه دارند ولی بنده درچندسفرم متوجه شدم راننده برای اینکه موقع صحبت باتلفن همراه توسط دوربین رصدنشودسرش رابه پایین سمت راست خم میکند من چندفقره درسفرهای شبانه شاهدش بودم که این عمل خطرش خیلی بیشترازعدم نصب دوربین دراین مواقع میباشدکه بایدتدبیری اندیشیده شود

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران