ترخیص یک هزار و ۴۹۵ دستگاه خودرو از گمرکات جنوب

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر درباره خودروهای دپو شده در گمرکات کشور اظهار داشت: از زمان ابلاغ بخشنامه ترخیص، یک هزار و ۱۹۸ دستگاه خودرو از بندر شهید باهنر ترخیص شدند. البته در بندر شهید باهنر ۲ هزار و ۶۲ دستگاه خودرو وجود دارد که باید سریعتر تعیین تکلیف شوند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: همچنین از زمان ابلاغ بخشنامه ترخیص، ۲۴۳ دستگاه خودرو از بندر شهید رجایی خارج شدند و ۹۱ دستگاه دیگر در حال ترخیص می‌باشد.
مرادی در ادامه افزود: در بندر لنگه نیز ۵۴ دستگاه ترخیص و ۱۲ دستگاه دیگر در جریان ترخیص هستند.
خودروهای رسوب شده در گمرک تعیین تکلیف شوند
عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر تعیین و تکلیف هر چه سریعتر خودروهای موجود در گمرک، بیان داشت: اگر چه ترخیص این خودروها تاثیری در ساماندهی بازار و کاهش قیمت‌ها ندارد، اما سرمایه مردم است و باید سریعتر تعیین تکلیف شوند.
وی در ادامه تصریح کرد: برای ساماندهی بازار خودرو و کاهش قیمت‌ها، خودروسازان باید کیفیت تولیدات خود را افزایش دهند و هم عرضه محصولات را بیشتر کنند.
تمایل مردم به آزادسازی واردات خودرو
نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر در مجلس گفت: از آنجا که قیمت محصولات داخلی بالا و کیفیت پایین است، مردم مایل به واردات خودرو هستند تا بتوانند خودروی با کیفیت استفاده کنند.
وی در پایان بیان داشت: در شرایط فعلی خودروسازان پول‌های هنگفتی از مردم دریافت کرده‌اند، اما محصول بی‌کیفیت تحویل می‌دهند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران