جزئیات ۲۶۴ مورد ثبت سفارش جعلی خودرو

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
اخیرا درباره ۶۴۸۱ خودروی وارداتی با ثبت سفارش فاقد اصالت در خصوص نحوه اعلام جرم یا تعیین ارزش از سوی گمرک ابهاماتی مطرح شده است. در اواخر اردیبهشت نیز فریده زبیدی مدیرکل دفتر جرائم سازمان‌یافته گمرک در راستای دستور قضایی ۱۵ اردیبهشت ماه و اجرای صحیح و یکنواخت اقدام از سوی گمرکات مربوطه بخشنامه‌ای صادر کرد.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، بر اساس این بخشنامه اطلاعات و ارزش خودروهای موضوع تعداد ۲۶۴ مورد مجوز ثبت سفارش اعم از خودروهای اظهاری ترخیص شده و یا خودروهای اظهاری ترخیص نشده (در جریان تشریفات) مشخص شده و در بخشنامه پیروی را، برابر بند ح ماده ۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مبنا قرار دادن تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ به عنوان زمان کشف کالا جهت محاسبه و حقوق ورودی و بالاترین نرخ ارز با قید فوریت با امضای بالاترین مقام آن گمرک به شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه ۲۸ تهران ارسال گردد.
بر اساس اعلام مرکز جرائم سازمان‌یافته، خودروهای مانده در گمرک با ثبت سفارش جعلی تحویل سازمان اموال تملیکی می‌شوند.

جزئیات ۲۶۴ مورد ثبت سفارش جعلی خودرو

جزئیات ۲۶۴ مورد ثبت سفارش جعلی خودرو

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران