قیمت باورنکردنی بنز 190E سی و سه ساله در آلمان

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
مرسدس بنز 190 که در قالب کلاس E مرسدس بنز عرضه می شد، نوعی از اتاق واگن با کد W201 است که در سال 1982 و به عنوان یک سدان جمع و جور معرفی شد. از این اتاق، خوشبختانه تعدادی نیز به ایران راه یافته اند و می توان گاهی آنها را در خیابان ها مشاهده کرد. این حرکت مرسدس بنز در آن زمان یک ریسک محسوب می شد، اما بر خلاف انتظارها، مرسدس بنز 190E توانست در بازار موفق ظاهر شود. این بچه مرسدس از سال 1982 تا 1993 بر روی خط تولید قرار داشت و در این مدت توانست بیش از 1.8 میلیون دستگاه فروش در سراسر جهان داشته باشد.
پس از گذشت سه دهه از تولید این خودرو، هنوز هم می توان نسخه های متعددی از مرسدس بنز 190E را دید که بدون مشکل، در خیابان ها تردد می کنند. این امر نشان از مهندسی دقیق و کم خطای آلمانی ها در ساخت این خودرو دارد. به همین خاطر، یافتن نمونه ای کم کارکرد از مرسدس بنز 190 کار چندان آسانی نیست. با این حال، اگر شانس داشته باشید، یک نمونه کم کارکرد همانند این دستگاه مرسدس بنز 190E مدل 1986 را می توانید بیابید. این نسخه به یک موتور 2.3 لیتری مجهز است.
مرسدس بنز 190E

مرسدس بنز 190E

این نسخه 2.3 لیتری 134 اسب بخاری از مرسدس 190 ، نمونه ای عادی محسوب می شود و جز تیپ های ویژه نیست، با این حال، این خودرو در سلامت خوبی قرار دارد و می توان آن را تقریبا صفر کیلومتر نامید. این خودرو کارکردی برابر با 500 کیلومتر دارد، که البته به دلیل عدم ارایه جزئیات، می بایست در مورد کارکرد آن تحقیق شود، اما مالک این مرسدس 190 ادعا می کند که در این سالها، خودرو در پارکینگ نگهداری شده و تاکنون تغییری در اسناد آن رخ نداده است. می توان با خرید این مرسدس بنز 190E ، بازگشتی به سال 1986 داشت و حس کرد که این خودرو را به تازگی از نمایندگی مرسدس بنز تحویل گرفته اید. تصاویر گویای سلامت این خودرو هستند.
بخشی از امکانات رفاهی این بچه مرسدس به این شرح هستند: رینگ های آلیاژی 15 اینچی، تریم چرم بژ، تنظیم اتوماتیک چهار جهته صندلی ها، کروز کنترل، تهویه مطبوع، سانروف برقی، رادیو و پخش صوت مارک Becker، کیسه هوای راننده و تجهیزاتی دیگر. همچنین این خودرو به طور قانونی در ایالات متحده ثبت شده و خرید آن هیچ گونه مشکل حقوقی به همراه نخواهد داشت. همچنین این نسخه به ویژگی های خاص مرسدس های عرضه شده در ایالات متحده، که شامل چراغ های متفاوت و نشانگرهایی با مقیاس مایل به جای کیلومتر می شوند، مجهز شده است.
مرسدس بنز 190E

مرسدس بنز 190E

مرسدس بنز 190E مذکور هم اکنون به آلمان بازگشته و برای فروش گذاشته شده است. برچسب قیمت این خودرو، 49،900 یورو یا حدود 55،500 دلار، در حدود 777 میلیون تومان عنوان شده است. با این حال، ممکن است شما همچنان در تعجب باشید که چطور این مرسدس 190، در طول 33 سال گذشته کارکردی نداشته است.

نظرات
 
 
 
بینا 1398/3/21
تعجب من بخاطر اینه که چه قیمت خوب و ارزونی داره. یه ماشین کلاسیک عالی رو یه کارگر توی المان با سه ماه کارکردن و پس انداز میتونه بخره ولی همینو یه کارمند باید یه کارمند باید دو سال کار کنه و هیچی خرج نکنه تا بتونه بخره
محسن 1398/3/22
این ماشین خوبیه...
ولی بنز کپل یا همون اتاق 124 محشره... همین الان در دنیا جزء ماشین های خیلی مطرحه مخصوصا 500E.
آیا 500e در ایران هم هست؟

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران