ایده‌آل نبودن طرح جدید نوسازی ناوگان تاکسیرانی

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
اسماعیل عرشیان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی قزوین اظهار داشت: اتحادیه تاکسیرانی کشور در چند روز گذشته برای نوسازی 10 هزار خودروی فرسوده، سهمیه 10 هزار خودرو سمند و پژو را به صورت نقدی از شرکت ایران‌خودرو دریافت کرده که با شرایط جدید این طرح برای متقاضیان مطلوب نیست.
به گزارش خودروبانک و به نقل از عصر خودرو، وی ادامه داد: قیمت پایه در نظر گرفته شده برای سمند 78 میلیون تومان و برای پژو 60 میلیون تومان است. این قیمت‌ها با توجه به شرایط اقتصادی موجود و اینکه تاکسیرانان از اقشار متوسط و حتی آسیب‌پذیر جامعه محسوب می‌شوند، اصلا عادلانه نیست. با این شرایط گویا خودروسازان کشور تمایلی به ارائه خدمات به حوزه حمل و نقل عمومی ندارند و بیشتر علاقمند به فروش محصولات خود به افراد شخصی هستند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی استان قزوین در ادامه بیان داشت: هنوز سهمیه استان‌ها از محل دریافت 10 هزار خودرو اعلام نشده، اما متقاضیان در استان قزوین با مراجعه به سازمان و بخش صدور پروانه، اقدام به ثبت نام اولیه کنند. همچنین در استان قزوین پیش از این 200 متقاضی در قزوین برای نوسازی تاکسی ثبت نام کرده بودند و یک هزار و 100 تاکسی نیز متقاضی نوسازی هستند.
اسماعیل عرشیان در پایان تصریح کرد: مدل تاکسی متقاضیان دریافت نقدی خودروهای نقدی ایران‌خودرو باید قبل از سال 87 باشد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران