حرکت جالب و شناور اطلاعات صفحه کیلومتر کونیگ زگ جسکو مبتنی بر ژیروسکوپ + فیلم

عکس نویسنده
سجاد حیدری
نویسنده
هنگامی که هایپرکار جدید کمپانی خودروسازی کونیگ زگ، یعنی "جسکو" در نمایشگاه بین المللی ژنو امسال معرفی شد، توانست قلب و ذهن بسیاری از عاشقان سرعت را تصاحب کند. در کنار قدرت، طراحی بدنه و از همه مهم تر آیرودینامیک اتومبیل هم بسیار جذاب و خارق العاده خواهد بود و یک نیروی عظیم برای میخکوب کردن این هایپرکار پرسرعت لازم است که فاکتور شگفت انگیز آن را می توانیم در قسمت عقب شاهد باشیم. اما این تمام عجایب و شگفتی های کونیگ زگ جسکو نیست و اخیرا با انتشار یک ویدیو در رسانه های خبری که امروز در خودروبانک به آن خواهیم پرداخت، می توانیم شاهد یکی دیگر از ویژگی های منحصربه فرد این اتومبیل در داخل کابین باشیم.
ویژگی حیرت انگیز کونیگ زگ جسکو در داخل کابین که باعث شده توجه همگان را به خود جلب کرد، طراحی صفحه کیلومتر اتومبیل خواهد بود که بر روی غربیلک فرمان نصب شده و با حرکت دادن آن چپ و راست می شود که در حالت عادی راننده برای خواندن اطلاعات داخل آن می بایست گردن خود را کج کرده تا اطلاعات ارائه شده را بخواند، به همین منظور کونیگ زگ چاره اندیشی کرده و از صفحه کیلومتر مبتنی بر ژیروسکوپ استفاده می کند که با چرخاندن غربیلک فرمان حرکتی شناور دارد که جزییات بیشتر آن را می توانید در فیلم زیر شاهد باشید.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران