فراری باز هم برنده‌ی جایزه‌ی موتور برتر سال

عکس نویسنده
گروه خودرو
نویسنده
فراری یکبار دیگر موفق شد جایزه‌ی برترین موتور سال را از آن خود کند. این مقام با شکست دادن موتور برقی جگوار و موتور V8 مرسدس AMG به دست فراری رسید.
این چهارمین سال پیاپی است که فراری چنین جایزه‌ای را برنده می‌شود. چنین افتخاری تاکنون نصیب هیچ خودروساز دیگری نشده بود. موتور ۱ لیتری ۳ سیلندر اکوبوست فورد از این نظر در مقام دوم پس از فراری قرار دارد و سه سال متوالی برنده‌ی جایزه‌ ی موتور سال شده است. پس می بینید که برنده شدن پی در پی موتورها چیز معمولی نیست و این ارزش مقام فراری را دو چندان می کند.
امسال به جز حجم موتور و قدرت موتور یک فاکتور جدید هم به رقابت اضافه شده بود.
موتور برنده از نوع V8 با حجم ۳.۹ لیتر بود. این موتور تویین توربو متعلق به مدل های 488GTB و Pista است و توانست در رقابت 425 امتیاز دریافت کند. پس از آن موتور برقی جگوار I-Pace با 328 امتیاز و در مقام سوم نیز موتور V8 تویین توربوی 4 لیتری مرسدس AMG با 280 امتیاز قرار دارند.
با اینکه فراری امسال نیز توانست مقام اول را از آن خود کند اما با توجه به سخت شدن رقابت ها به نظر می رسد که سال آینده این اتفاق نیفتد. باید صبر کرد و نتیجه را دید.
در جدول زیر می توانید موتورهای برتر از هر کلاس را ببینید که بر اساس اسب بخار طبقه بندی شده اند.


نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران