فورد بزرگترین کارخانه خود در انگلیس را تعطیل خواهد کرد

بعد از دیدار ترامپ رئیس جمهور آمریکا و وعده توافق تجاری بهتر پس از برگزیت، خودروسازی فورد اعلام کرد بزرگترین کارخانه خود در انگلیس را تعطیل می‌کند.
به گزارش خودروبانک و به نقل از مهر، بر اساس گزارش روزنامه دیلی میل، شرکت فورد کارخانه موتورسازی بریجند در ولز را تعطیل می‌کند. فورد اعلام کرده که پس از برگزاری چند دیدار با رهبران اتحادیه‌های تجاری، اطلاعیه‌ای در رابطه با این موضوع صادر می‌کند.
شرکت فورد در روزهای گذشته اعلام کرد که برای ایجاد ساختار جدید برای فعالیت‌های اروپایی خود تا سال ۲۰۲۰ کارخانه بریجند را تعطیل خواهد کرد. با اینکار ۱۷۰۰ شغل با خطر حذف شدن روبه‌رو خواهند شد.
از دلایل دیگر شرکت فورد از تعطیلی این کارخانه، استفاده کمتر از ظرفیت آن و کاهش تقاضا برای مدل‌های فیستا و فوکوس را عنوان کرده است.
گفتنی است که کارخانه موتورسازی بریجند سالانه ۷۵۰ هزار موتور تولید می‌کرد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران