Drive.ai ، استارتاپ اپل برای تحقق رویای خودرو خودران

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
تب استفاده از خودروهای خودران شدیدا در دنیا فراگیر شده و علاوه بر شرکت های خودروسازی، شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات نیز وارد این صنعت شده اند. پس از آنکه گوگل از سیستم خودران گوگل وایمو رونمایی کرد، شرکت رقیب یعنی اپل نیز با خریداری استارتاپ Drive.ai به دنبال تحقق رویای دستیابی به آینده بدون راننده، بر اساس اهداف و خواسته های خود است. این استارتاپ از سال 2015 فعالیت می کند و از آن زمان تاکنون، رشد سرمایه ای بالغ بر هشتاد میلیون دلار داشته است. در فاصله سال های 2015 تا 2017، تب استفاده از خودروهای خودران به طور مرتب در حال افزایش بوده است. توسعه تاکسی های خودران، مهم ترین بخش این استارتاپ از ابتدا تاکنون بوده است.
اپل برای خرید این استارتاپ، مبلغی معادل 200 میلیون دلار پرداخت کرده است. Drive.ai به عنوان قسمتی از پروژه تایتان فعالیت می کند که هدف آن، ایجاد یک سیستم خودران کاملا عملی و اجرایی است. این پروژه چشم اندازی پنج ساله دارد و بنابر گزارش ها، توسعه این پروژه از سال 2017 آغاز شده است. بسیاری عقیده دارند که اپل بر خلاف دیگر شرکت ها، عمده فعالیت های خود را برای توسعه نرم افزار خودروهای خودران گذاشته و کمتر تمایل دارد تا وارد مسائل مکانیکی و خودرویی شود. اپل در طی ماه های گذشته شدیدا به دنبال استخدام طراحان و مهندسان تسلا بوده و همین موضوع، گمانه زنی ها در مورد نحوه اجرایی کردن سیستم خودران توسط اپل را افزایش داده است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران