مزدا سه TCR در سال 2020 وارد مسابقات می شود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
TCR یا TCR Touring Car به دسته ای از خودروها اطلاق می شود که از سال 2014 تاکنون در حال تولید هستند. این خودروها معمولا از نوع 4 در سدان یا 5 در هاچ بک بوده و مجهز به موتورهای دولیتری هستند. ظاهر کلی بدنه و سیستم تعلیق در خودروهای TCR بدون تغییر باقی می ماند، اما ترمزها تقویت می شوند و تجهیزات جانبی برای رعایت بهتر اصول آیرودینامیک به آنها افزوده می شوند تا برای مسابقات آماده شوند. تولید کنندگان مختلفی، از رنو و هوندا گرفته تا تویوتا و ام جی، خودروهای TCR مخصوص خود را دارند و این رده از مسابقات روز به روز در حال شلوغ تر شدن است.
مزدا به عنوان یکی از آخرین بازمانده ها، اعلام کرده که در سال آتی میلادی قصد ورود به این رده از مسابقات را دارد و مزدا سه TCR را در سال 2020 ، همگام با عرضه نسل جدید مزدا 3 ، راه اندازی خواهد کرد. بخش موتور اسپرت مزدا، وظیفه توسعه و تولید مزدا 3 TCR را بر عهده خواهد داشت. در حال حاضر این بخش دو پروژه فعال دارد، که یکی از آنها مربوط به توسعه خودرو ویژه مسابقات IMSA و دیگری یک نمونه اولیه برای Dpi است و از سال آتی، تمرکز خود را بر ساخت مزدا سه TCR خواهد گذاشت. مارکرلو لوتی، مسئول و مدیر مسابقات TCR، پیش تر اعلام کرده بود که در آینده برندهای شناخته شده تری به این مسابقات خواهند پیوست و اکنون، پس از هوندا و تویوتا، مزدا نیز به این مسابقات پیوسته است. به نظر می رسد با توجه به استقبال خوب برندهای ژاپنی از این سری مسابقات، در آینده شاهد برگزاری مسابقات TCR ویژه ژاپن باشیم.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران