عوارض دو آزادراه براساس پیمایش محاسبه و دریافت می‌شود

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
به گفته معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از ۳۱ تیرماه در دو آزادراه کرج-قزوین و تهران-ساوه بر اساس پیمایش عوارض اخذ می‌شود. همچنین از این تاریخ 10 آزادراه پرتردد دیگر کشور نیز به سیستم اخذ الکترونیکی عوارض مجهز خواهند شد.
به نقل از مهر، سیدحسین میرشفیع در این خصوص توضیح داد که آزادراه هایی که از ۳۱ تیرماه اخذ عوارض در آن ها به صورت الکترونیکی خواهد بود آزادراه‌های مشهد- باغچه، کنارگذر مشهد، زنجان- تبریز، تبریز- ارومیه، تهران- پردیس، قزوین- رشت، ساوه- سلفچگان، قم- کاشان، کاشان- اصفهان و بندرعباس- شهید رجایی بوده و تا پایان سال جاری نیز کلیه آزادراه‌های کشور سیستم اخذ عوارض الکترونیک مجهز خواهند شد.
مرحله اول راه اندازی سیستم اخذ عوارض الکترونیک از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته در چهار آزادراه کشور پیاده سازی شده و با رفع نواقص و کاستی های سیستم مذکور و همچنین به منظور رفاه حال بیشتر هموطنان تا انتهای سال جاری در کل کشور پیاده سازی خواهد شد.
میرشفیع در خصوص مزایای دریافت عوارض بر اساس پیمایش نیز توضیح داد در این طرح رانندگان عوارض عبور از یک آزادراه را به صورت کامل پرداخت نمی کند و نرخ بر اساس مسیر طی شده محاسبه خواهد شد. طرح مذکور در ابتدا در آزادراه های تهران-ساوه و کرج-قزوین به صورت آزمایشی اجرا می شود و به تدریج در کلیه آزادراه‌ها اجرای خواهد شد.
با توجه به گفته های وی روش های دیگری نیز برای پرداخت عوارض الکترونیک به روشهای متعدد پیشین اضافه شده و آن هم استفاده از کارتهای اعتباری تحت عنوان آنی کارت است. این کارت ها که در محل عوارضی ها ارائه می شوند در ازای دریافت شماره خودرو و موبایل به هم وطنان ارائه شده و هموطنان می توانند با شارژ کردن آنها به صورت دائمی نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران