خودروهای سواری دیزلی شماره‌گذاری می‌شوند؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
چندی پیش بود که احتمال طراحی و تولید خودروهای سواری دیزلی در کشور قوت گرفت با مطرح شدن این احتمال رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مخالفت خود را اعلام کرده و گفت: امیدواریم که هیچ دولتی حاضر نشود که مجوز ورود ناوگان دیزل سواری را به جاده‌ها و شهرهای کشور صادر کند.
اما اگر این دسته از وسایل نقلیه در کشور تولید شوند شماره گذاری آن ها به چه صورت خواهد بود؟
به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیان‌فر در پاسخ به این سوال اظهار کرد که پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا برای شماره گذاری خودروهای دیزلی منعی ندارد اما طبق قانون ابتدا باید سازمان حفاظت از محیط زیست و وزارت صنعت معدن و تجارت مجوز شماره‌گذاری را صادر کنند.
نظرات
 
 
 
SaeedR 1398/3/30
از لحاظ فنی موتور های دیزلی از موتور های بنزینی آلایندگی کمتری دارن. تا قبل از ظهور ماشین های هیبریدی و برقی بیشتر از 80 درصد خودرو های اروپا دیزلی هستن و هوا به مراتب کمتر آلاینده ست.

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران