کیا سلتوس معرفی شد، نبرد کیا و ام جی برای تصاحب بازار هند + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
پس از معرفی شاسی بلندهای متعدد از سوی سایک موتور، نظیر ام جی هکتور که بازارهای در حال رشد را هدف گرفته اند، کیا موتورز نیز دست به کار شد تا سهم بازار خود را از دست ندهد. کیا سلتوس جدیدترین محصول این شرکت کره ای است که برای بازار هند در نظر گرفته شده و در سال جاری به بازار ارایه خواهد شد. کیا همچنین اعلام کرد که در سه سال آینده، پنج محصول جدید را ویژه بازار هند معرفی خواهد کرد.
کیا سلتوس یک شاسی بلند جمع و جور بوده و بر اساس پلتفرم مشترک با هیوندای کرتا توسعه یافته است. کیا موتورز فعالیت خود را در هند، از شرکت اصلی یعنی هیوندای جدا کرده و با راه اندازی یک سایت تولیدی در ایالت آندرا پرادش، قصد مونتاژ کیا سلتوس را دارد. کیا موتورز برنامه دارد تا در طی سه سال آینده، هر شش ماه یک خودرو جدید به بازار هند معرفی کند. کیا سلتوس در بازار هند با خودروهایی نظیر ام جی هکتور، نیسان کیکس، هیوندای کرتا، ماهیندرا XUV500 و تاتا هریر رقابت خواهد کرد. کیا سلتوس با دو موتور بنزینی 1.4 لیتری و دیزلی 1.5 لیتری تولید خواهد شد و ظاهر کلی آن، تفاوت چندانی با سایر شاسی بلندهای جمع و جور بازار نخواهد داشت. استفاده از زبان طراحی کیا، موسوم به Tiger-Nose در جلو پنجره خودرو کاملا مشهود بوده و احتمالا مشتری می تواند بدنه دو رنگ را به عنوان یک انتخاب در هنگام خرید کیا سلتوس داشته باشد. کیا وعده داده که حالات مختلف رانندگی، به همراه برخی قابلیت های آفرودی را در این شاسی بلند کوچک شاهد باشیم.

نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران