زنان سعودی حق رانندگی را در شروط ضمن عقد قرار می‌دهند

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تا سال ۲۰۱۸ میلادی عربستان تنها کشوری در جهان بود که زنان در آن حق رانندگی نداشتند. سال گذشته با صدور حکمی از جانب سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور، زنان عربستانی از حق رانندگی برخوردار شدند.
خبرگزاری فرانسه به مناسبت یک سالگی دستیابی زنان عربستانی به حق رانندگی در گزارشی عنوان کرد که زنان جوان عربستانی در هنگام ازدواج حق رانندگی را نیز به شروط ضمن عقد خود اضافه می کنند. تا پیش از این حق داشتن خانه، استخدام خدمتکار، حق تحصیل یا کار کردن شروط ضمن عقد معمول عربستان بوده و حالا به نظر می‌رسد که زنان این کشور به دنبال دستیابی به حقوق بیشترین اند.
با وجود گذشت یک سال از اعطای حق رانندگی به زنان عربستانی، همچنان تعداد زنان راننده نسبت به مردان در این کشور کمتر بوده و مراکز رانندگی آموزش زنان نیز در عربستان بسیار محدود است. گفته می شود در شهر جده با جمعیت ۲.۸ میلیون نفر تنها چهار مرکز رانندگی وجود داشته و زنان برای دریافت گواهینامه رانندگی زمان زیادی را باید در لیست انتظار منتظر بمانند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران