بی ام و سری 5 الکتریکی، سریع تر از بی ام و M5 خواهد بود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
روند توسعه خودروهای الکتریکی مدتهاست که رونق پیدا کرده و تمامی خودروسازان جهانی، با نگاهی به آینده، در حال توسعه محصولات الکتریکی خود هستند. در این بین، بی ام و که علاقمند به حفظ روند سنتی ساخت خودروهای هیبریدی بوده نیز در حال حرکت به این سمت است و برای تولید یک سدان الکتریکی جدید، بی ام و سری 5 را برگزیده است. بی ام و اعلام کرده که هدف از ساخت بی ام و سری 5 الکتریکی، توسعه یک محصول آزمایشی است، اما بعید نیست که نسل بعدی سری 5 را با یک پیشرانه الکتریکی و مجموعه ای از باتری ها ببینیم.
بی ام و سری 5 الکتریکی

بی ام و سری 5 الکتریکی

بی ام و سری 5 الکتریکی، که حال در رسانه ها به Power BEV شهرت یافته، قرار است بسیار قدرتمند باشد. پیشرانه الکتریکی این خودرو قادر است بیش از 720 اسب بخار قدرت تولید کرده و شتاب صفر تا صدی کمتر از سه ثانیه را برای این سدان الکتریکی فراهم کند. بنابراین با خودرویی سریع تر از بی ام و M5 روبرو خواهیم بود. پیشرانه مورد استفاده برای این خودرو، با شاسی بلند تمام الکتریکی این شرکت، یعنی بی ام و iX3 مشابه خواهد بود. این شاسی بلند الکتریکی قرار است در سال 2019 وارد بازار شود.
برای پیشرانه بی ام و سری 5 الکتریکی سه موتور الکتریکی در نظر گرفته شده که دوتای آنها، وظیفه به حرکت درآوردن چرخ های عقب را برعهده دارند و موتور سومی، در محور جلو نصب می شود. با وجود آنکه پلتفرم سری 5 بی ام و هیچگاه برای توسعه خودروهای الکتریکی بهینه سازی نشده بود، نصب این موتورها بدون مشکل صورت گرفته و فضای داخلی خودرو، کاهش نیافته است. تنها نکته منفی در مورد این خودرو، عدم برنامه ریزی بی ام و برای تولید انبوه این محصول است و نباید انتظار داشت تا بتوان در آینده ای نزدیک، با مراجعه به نمایندگی فروش، یک بی ام و سری 5 الکتریکی خریداری نمود.
نظرات