بی ام و سری 5 الکتریکی، سریع تر از بی ام و M5 خواهد بود

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
روند توسعه خودروهای الکتریکی مدتهاست که رونق پیدا کرده و تمامی خودروسازان جهانی، با نگاهی به آینده، در حال توسعه محصولات الکتریکی خود هستند. در این بین، بی ام و که علاقمند به حفظ روند سنتی ساخت خودروهای هیبریدی بوده نیز در حال حرکت به این سمت است و برای تولید یک سدان الکتریکی جدید، بی ام و سری 5 را برگزیده است. بی ام و اعلام کرده که هدف از ساخت بی ام و سری 5 الکتریکی، توسعه یک محصول آزمایشی است، اما بعید نیست که نسل بعدی سری 5 را با یک پیشرانه الکتریکی و مجموعه ای از باتری ها ببینیم.
بی ام و سری 5 الکتریکی

بی ام و سری 5 الکتریکی

بی ام و سری 5 الکتریکی، که حال در رسانه ها به Power BEV شهرت یافته، قرار است بسیار قدرتمند باشد. پیشرانه الکتریکی این خودرو قادر است بیش از 720 اسب بخار قدرت تولید کرده و شتاب صفر تا صدی کمتر از سه ثانیه را برای این سدان الکتریکی فراهم کند. بنابراین با خودرویی سریع تر از بی ام و M5 روبرو خواهیم بود. پیشرانه مورد استفاده برای این خودرو، با شاسی بلند تمام الکتریکی این شرکت، یعنی بی ام و iX3 مشابه خواهد بود. این شاسی بلند الکتریکی قرار است در سال 2019 وارد بازار شود.
برای پیشرانه بی ام و سری 5 الکتریکی سه موتور الکتریکی در نظر گرفته شده که دوتای آنها، وظیفه به حرکت درآوردن چرخ های عقب را برعهده دارند و موتور سومی، در محور جلو نصب می شود. با وجود آنکه پلتفرم سری 5 بی ام و هیچگاه برای توسعه خودروهای الکتریکی بهینه سازی نشده بود، نصب این موتورها بدون مشکل صورت گرفته و فضای داخلی خودرو، کاهش نیافته است. تنها نکته منفی در مورد این خودرو، عدم برنامه ریزی بی ام و برای تولید انبوه این محصول است و نباید انتظار داشت تا بتوان در آینده ای نزدیک، با مراجعه به نمایندگی فروش، یک بی ام و سری 5 الکتریکی خریداری نمود.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران