هشدار وزارت صنعت به خودروسازان: پارک ممنوع

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
تصاویر پارکینگ های مملو از محصولات خودروسازان، آن ها را در تیررس اتهام احتکار خودرو قرار داده است. به عقیده بسیاری از مردم خودروسازان پارکینگ های خود را پر کرده و از عرضه خودروها به بازار جلوگیری می کنند تا در زمان مناسب و با افزایش قیمت، محصولات خود را به بازار عرضه کنند.
به نقل از دنیای اقتصاد، البته خودروسازان این اتهام را رد کرده و کسری قطعه را دلیل اصلی مملو شدن پارکینگ ها از خودروهای تولیدی خود عنوان می کنند.
لازم به تاکید است که اتهام احتکار خودرو تنها از جانب افکار عمومی مطرح نشده و مدیرکل تعزیرات پایتخت نیز چندی پیش اعلام کرد اگر کسری قطعات عامل اصلی عدم عرضه خودروهاست پس باید همه خودروهای انبار شده در دو یا چند نمونه مشترک کسری قطعه داشته باشند نه اینکه هر خودرو یک قطعه متفاوت کم داشته باشد.
به گفته وی خودرویی که قطعات اولیه ای مثل ضبط صوت ندارد ناقص تلقی نشده و می توان با کسر هزینه این قطعه، خودرو مذکور را به بازار عرضه کرد.
شما جالب باشد که بدانید بنا به ادعای معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت، این وزارت خانه نیز ادعای خودروسازان مبنی بر کسری قطعات را قبول نداشته و وزیر صمت به خودروسازان اخطار داده است که به هیچ عنوان نباید محصولات تولیدی خود را به پارکینگ ها بفرستند.
با توجه به گفته های جعفر سرقینی، ظاهرا وزیر صنعت معدن و تجارت خودروسازان را مکلف کرده است خودروها را پس از تولید به بازار فرستاده و از عدم عرضه آن ها پرهیز کنند.
با این شرایط به نظر می رسد عده معدودی ادعای خودروسازان مبنی بر کمبود قطعات را قبول داشته باشند.
نظرات
 
 
 
محمد 1398/4/11
من نیز گفتم باید چنان شود و چونان اما چرا چنان نمی شود و چونان؟؟؟مردم با این کارها فقط به ناکار امدی دولت پی بردند در حالی که بخش های حکومتی (نه دولتی)مثل هوا فضا در اوج پیشرفت ها هستند.ای کاش در اینده با عقلمان تصمیم بگیریم نه با شهوتمان.
امیر 1398/4/11
آره پارک ممنوع
مگه اینکه پول پارک رو بدی

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران