آخرین شورولت کوروت موتور جلو در حراجی به فروش رسید

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
آخرین دستگاه تولید شده از شورولت کوروت C7 ، که سوپراسپرتی موتور جلوست، در حراجی برت – جکسون، به قیمت دو میلیون و هفتصد هزار دلار به فروش رسید. تمامی این پول نیز به یک مرکز حمایت از بازماندگان جنگ اهدا شد. شورولت اعلام کرده که نسل هشتم این خودرو، یعنی شورولت کوروت C8 با طراحی موتور وسط به تولید خواهد رسید و تولید نسل هفتم خاتمه خواهد یافت. از آنجایی که آخرین دستگاه از کوروت C7 هنوز به تولید نرسیده است، در این مراسم حراج، یک شورولت کوروت Z06 به صورت شبیه سازی شده حضور پیدا کرد.
تمامی دو میلیون و هفتصد هزار دلار حاصل از فروش این کوروت، به موسسه استفان سیلر اهدا گردید. استفان سیلر یک آتش نشان بود که در حادثه 11 سپتامبر، کشته شد و این بنیاد به یاد او تاسیس شده و وظیفه آن، اهدا کمک هزینه مالی به خانواده هایی است که یکی از اعضای آنها، در خط مقدم جبهه کشته شده است. علاوه برآن، این بنیاد تجهیزات پزشکی برای افرادی که در جنگ مجروحیت و معلولیت پیدا کرده اند، فراهم می کند. جنرال موتورز همواره یکی از حامیان این بنیاد بوده و چندی پیش نخستین دستگاه از شورولت کوروت ZR1 نیز در حمایت از این بنیاد، به قیمت 925 هزار دلار به فروش رسید.
شورولت کوروت C7 یکی از پرافتخار ترین نسل های این خودرو بوده و توسط مجلات خودرویی مختلف، به عنوان خودرو برتر انتخاب شده و جوایز متعددی را دریافت کرده است. این نسل از 2014 تا 2019 بر روی خط تولید قرار داشت و پس از آن، با شورولت کوروت C8 جایگزین خواهد گردید. تولید نسل هشتم کوروت، موسوم به کوروت موتور وسط، از تاریخ 18 ام جولای آغاز خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران