از روشن کردن کولر تاکسی تا مقابله با خودروهای دودزا

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران، در حاشیه یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر، به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد. وی در پاسخ به این گفته که برخی رانندگان تاکسی از روشن کردن کولر سرباز می‌زنند، بیان کرد: نرخی که برای کرایه تاکسی در نظر گرفته شده، همراه با امکانات درون خودرو، نظیر کولر و بخاری بوده و رانندگان تاکسی باید این موضوع را رعایت کنند. برخی از رانندگان مرتکب تخلف شده و در این فصل، کولر خودرو خود را روشن نمی‌کنند، در حالی که از نظر شهرداری همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و نباید در این زمینه وجه اضافی از مسافر دریافت شود.
بخش دیگری از گفتگوهای او و خبرنگاران، به اجرای پایلوت طرح پارک حاشیه‌ای اشاره داشت. پورسید آقایی در مورد این طرح گفت: اجرای طرح پارک حاشیه‌ای در منطقه 2 تهران آغاز شده و با هوشمند شدن پارک حاشیه‌ای دیگر پارکبان‌ها اجازه اخذ پول از شهروندان را نخواهند داشت. وی اجرای این طرح را گامی برای افزایش راحتی شهروندان دانست.
پورسیدآقایی درباره اتوبوس ها و خودروهای دودزا نیز عنوان کرد: برخورد با این وسایل آلاینده بر عهده پلیس راهور قرار دارد. چنان چه خودرویی متوقف شده و معاینه فنی نداشته باشد، به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران