کدام خودروها اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند؟

عکس نویسنده
علی صادقی
نویسنده
با توجه به گفته های رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت مطابق قانون تنها خودروهای امدادی و برخی خودروهای خدماتی اجازه تردد در خطوط ویژه را دارند.
به نقل از فارس، سردار محمدرضا مهماندار در خصوص تردد خودروها در خطوط ویژه اظهار کرد خودروهایی که در حال عبور از خطوط ویژه اند اگر از علایمی نظیر چراغ گردان یا آژیر استفاده کنند در حین ماموریت بودن آنها محرز می شود. وظیفه پلیس کنترل خودروهای مذکور نبوده و سازمان‌ها و حراست های مربوطه وظیفه دارند کاذب و یا غیر کاذب بودن ماموریت خودروهای امدادی و خدماتی خود را بررسی کنند.
این مقام ارشد پلیس در ادامه تاکید کرد پلیس تنها با علائم و نوع ماشین ها سر و کار داشته و کنترل این ماشین ها بر عهده ما نمی باشد. وقتی یک آمبولانس اعلام می‌کند در حال ماموریت است نگه داشتن و کنترل آن می‌تواند خسارت جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.
سردار مهماندار در انتها افزود مطابق قانون تنها خودروهای خدماتی و امدادی حق استفاده از خطوط ویژه را داشته و اگر مواردی غیر از موارد فوق از این خطوط استفاده کنند با آنها برخورد خواهد شد.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران