فورد F-150 راش، سریع‌ترین پیکاپ جهان + فیلم

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
فورد F-150 محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین پیکاپ در آمریکای شمالی است و تاکنون تیونرهای بزرگ و کوچک زیادی، آن را دستکاری کرده‌اند. در آخرین بخش از این دستکاری‌ها، تیونر دیترویتی، راش، نسخه‌ای از فورد F-150 را معرفی کرده که Nitemare نام دارد و بنابر ادعای وی، می‌تواند در 3.9 ثانیه، از حال سکون به سرعت صد کیلومتربرساعت دست یابد. تیم تیونینگ راش، موتور پنج لیتری V8 سوپرشارژر را تحت کاپوت این فورد تدارک دیده که ‌می‌تواند 650 اسب بخار قدرت تحویل دهد. بنابراین خبرنگاران موتوروان ادعای راش را مورد بررسی قرار دادند.
همانطور که ویدیو این مطلب می‌بینید، هواداران پرشور فورد F-150 اخبار مربوط به این پیکاپ قدرتمند را دنبال می‌کنند و حضور پررنگی در این فیلم دارند. تیونر آمریکایی راش، دو نسخه تک کابین موسوم به Regular Cab و نسخه دوکابین، به نام Super-Crew از این فورد F-150 آماده کرده که تنها نسخه دوکابین در ویدیو حضور دارد. برای اطمینان بیشتر، در کنار لاستیک‌های کنتیننتال فورد F-150 راش، حسگرهای دستگاه VBOX متصل شده‌اند تا زمان شتابگیری خودرو را به طور دقیق اندازه گیری کند. نسخه دوکابین این پیکاپ توانست در 4.1 ثانیه، به سرعت صد کیلومتربرساعت دست یابد که گرچه اندکی با ادعاهای سازنده اندکی تفاوت دارد، اما رقمی قابل توجه است. با توجه به آنکه فورد F-150 راش قرار است یک خودرو تولید انبوه باشد، بسیاری از شرایط مشابه وضعیت عادی در نظر گرفته شدند تا نتیجه عادلانه باشد. تیونر معروف آمریکایی، هنسی نیز ادعا کرده که نسخه‌ای قوی‌تر از فورد F-150 تیون کرده که 750 اسب بخار از موتور پنج لیتری فورد قدرت می‌گیرد، اما تاکنون هیچ نمونه‌ای از فورد F-150 هنسی راش مورد تست و بررسی قرار نگرفته است.
نظرات
 
 
 

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران