حذف عمدی امکانات و آپشن خودروهای وارداتی

عکس نویسنده
مرتضی قانع
نویسنده
اوایل هفته گذشته بود که مهلت دوماهه ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک به پایان رسید و شرکت‌های واردکننده تمامی تلاش خود را به کار گرفتند تا هرچه زودتر خودروهای وارداتی را ترخیص کرده و به مشتریان تحویل دهند. با این وجود، به نظر می‌رسد مشکلی جدید برای مشتریان این خودروها رخ داده است. در حالیکه مالکان خودروهای وارداتی پس از مدتها به خودرو خود رسیده‌اند و این موضوع باید موجب خوشحالی آنها شود، مشاهده خودرویی چند صد میلیونی که بدون سیستم پخش و نمایشگر به آنها تحویل می‌شود، موجب زهر شدن این خوشحالی در کام آنها شده است. به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، حذف این امکانات در حالی است که در چک لیست تحویل شده شرکت به مشتری، در مقابل اقلام حذف شده، علامت تایید به معنای وجود این آپشن وجود داشته و مشتری با امضا برگه تحویل، تایید کرده که خودرو خود را با تمامی امکانات و آپشن‌ها دریافت کرده است.
مهدی دادفر، در خصوص این مساله اظهار کرد: حذف آپشن از خودروهای وارداتی یک تخلف بوده و شرکت‌های واردکننده خودرو حق تحویل خودرو بدون امکانات ذکر شده را ندارند. دادفر احتمال داد که این اتفاق بدون هماهنگی با شرکت‌های واردکننده رخ داده و مقصر مشکل پیش آمده را بخش‌های تحویل و فروش در شرکت‌های واردکننده خودرو دانست که به صورت خودسرانه با حذف امکانات، موجب ناراحتی مشتریان را فراهم آورده‌اند. مهدی دادفر در این خصوص از مشتریان خودروهای وارداتی خواست که پس از مواجهه با این مشکل، مساله را با شرکت واردکننده مربوطه در میان گذاشته و حقوق خود را مطالبه کنند.
نظرات
 
 
 
حسین 1398/4/25
فقد میشه تاسف خورد و دیگر هیچ امیدوارم شرافت ب مادیات ترجیح داده بشه توسط عموم مردم

گروه خودروبانک با شعار "دسترسی به بهترین انتخاب" تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.

خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران